Web Analytics

Правила дорожнього руху у пригодницькому фильмі для школярів

І ще про один харківський проект - цього разу освітній. До початку нового навчального року телевізійна студія “Сім’я від А до Я” збирається випустити новий фільм - про правила дорожнього руху. Дотепер студія знімала художні серіали - їх зараз транслюють на деяких центральних російських телеканалах. Новий фільм, кажуть у “Сім’ї від А до Я”, школярам повинен сподобатися - адже в ньому і пригоди, і каскадери, і комп’ютерні ігри.

Зйомки нового освітнього проекту – харківського виробництва – вже завершені.Зараз триває монтаж. Ідея створити фільм, який би розповідав школярам про правила дорожнього руху та вчив би їх, як поводитися на дорозі, у телевізійників виникла після того, як Державтоінспекція надала статистику жертв дорожніх пригод. Вона приголомшує, твердять сьогодні і члени знімальної групи, і місцеві співробітники ДАЇ, які під час зйомок надавали необхідну допомогу.

Анатолий Павловский, начальник ДАІ у Харківський області: Мне кажется самое эффективное, самое доступное и самое приемлемое может быть, особенно сейчас, для детей - это фильмы. Компьютеры, фильмы – для них это главное. Мне кажется, сейчас дети меньше читают чем смотрят.

За сценарієм фільму – головний герой грає в улюблену компьютерну гру, пов’язану із перегонами. З подій віртуальних він переноситься у реальне життя. Новий фільм “Сім’ї від А до Я” на прикладах пояснює: що на дорозі робити можна, а що у жодному разі не дозволено.

Каскадерів знімали у Кривому Розі. Тамтешні інспектори ДАЇ, побачивши безлад на центральному проспекті міста, який перетворився на знімальний майданчик, вирішили поцікаватися: “хто старший”?!. Побачивши акторку Наталю Сєростанову у формі майора міліції, зніяковіли.

Наталія Сєростанова, акторка: Я вообще подумала, может, я не тем занимаюсь?! Поскольку внимание к майору милиции, стоящему на дороге с жезлом, очень активное, причем у меня спрашивали разрешения проехать на красный свет, наши гаишники предлагали мне помочь им на улице, сказали, что порядка на дорогах будет больше.

Генеральний продюсер фільму твердить, що під час роботи над проектом – жодних проблем не було. Після спілкування з “зірками” кіно, каже він, знімати освітні програми - майже мрія.

Михайло Пинтусевич, продюсер: Технологических сложностей у нас нет, даже если бы мы снимали «Матрицу», потому что я считаю в нашем городе можно снимать все, что угодно. Тут есть и специалисты, и технологии, и самое главное – желание.

Після того, як новий фільм про правила дорожьго руху буде повністю готовий, його розповідає продюсер, розповсюдять та демонструватимуть у школах замість нудних та нецікавих уроків про правила безпеки.