Web Analytics

У Харкові освятили храм Вірменської Апостольської церкви Сурб Арутюна (обновлено)

Сьогодні у Харкові освятили Вірменську церкву. Храм було закладено 4 роки тому. Його будували всією громадою - на благодійні внески. Зараз церква ще не добудована: треба закінчити оздоблювальні роботи. Але керівництво вірменської церкви вирішило, що храм вже можна відкривати - з огляду на те, що вірменська громада завжди гуртується навколо церкви.

Освячувати церкву Сурб Арутюна – у перекладі на українську - Святого Воскресіння - приїхав сам Католікос усіх вірмен, тобто голова Вірменської апостольської церкви Гарегін Другий. Зараз - це єдина вірменська церква на сході України. Хоча на початку минулого століття тільки у Харкові було дві вірменські церкви. Але за часів радянської влади їх було зруйновано.

Цей храм будували на пожертви. І хоча будівництво ще продовжується - треба закінчити оздоблювальні роботи - керівництво вірменської церкви вирішило освятити храм вже зараз, аби він працював у повну силу.

Голова Вірменської церкви в Україні каже що не треба будувати маленьких храмів. Ця будівля вийшла досить таки великою. Але й вона не в змозі прийняти усіх бажаючих одночасно.

Церкву Сурб Арутюн будували за всіма канонами. Чотири роки тому було закладено та освячено 16 каменів на честь 16-ти святих. Одразу після цього тут стали правити службу. Але до тепер працював лише так званий нижній храм, тобто підвальні приміщення. Перша служба у верхньому храмі відбулася сьогодні.