«Не тільки для фану»: з Харкова на Закарпаття вирушив перший дитячий вагон
8 серпня у складі поїзда №15/16 «Харків — Ясіня» відправився перший дитячий вагон в Україні. Це спільний проєкт «Укрзалізниці» та UNICEF, який втілили за фінансової підтримки Бельгії.
Вагон переобладнали для проїзду батьків із дітьми від 0 до 8 років. У ньому 36 посадкових місць, є пандус.
Кожне купе тематично оформлене: на стінах — пізнавальна інформація, є розмальовки та дитяче меню.
У вбиральні облаштували сповивальний столик, у провідників можна взяти манеж.
Олександр Барильник раніше возив групи дітей на відпочинок. Пройшов відбір, навчання, тепер працюватиме провідником у дитячому вагоні.
«Запропонували у цьому вагоні працювати. Окрім звичних обов’язків провідника, допомагатиму встановити манеж, у разі потреби розігріти кашу для немовлят. Включатиму казки для дітей», — каже Олександр Барильник.
Лілія Шматко разом з трирічним сином — серед перших пасажирів дитячого вагона. Їдуть до Києва, квиток придбали за дві години до відправлення.
«У нас були квитки на інший потяг, але я вирішила подивитися щось зручніше і побачила дитячий вагон. Дуже добре. Бо взагалі в потязі складно дітей розважати. Якщо це не нічний потяг, коли дитина спить, складно. У нас дитина не знає, що таке мультики і телефони. Тому розважати не так просто. А їхати 7-9 годин, то для нас це несподівано і цікаво. Дитина буде зайнята, я буду трохи більше відпочивати», — говорить Лілія Шматко.
Модернізація вагона тривала пів року і коштувала близько 23 млн грн. Переобладнання проводили у Київському електровагоноремонтному заводі, розповідає голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко. Він теж серед перших пасажирів дитячого вагона.
«Сьогодні не буде повного завантаження. Але попит є. Просто люди ще не розпробували. Потрібно про це в першу чергу розказати і першим амбасадором приїхати. І на другий рейс квитків вже не буде — їх придбають досить швидко. Ми це робили на потужностях нашого заводу, який робить переобладнання вагонів. Зробили повну реконструкцію — і дизайн вагона, і новий функціонал. Це не тільки для фану дітей, це також і інклюзивний вагон», — говорить Лященко.
Харків став першим містом, де запустили проєкт дитячого вагона, розповідає голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Для нас це ключова критична інфраструктура, яка підставила своє плече у 2022 році. Тепер, коли планово йде евакуація, коли ми майже щодня відправляємо дітей на відпочинок і на реабілітацію під час евакуації до західних і центральних областей, ми завжди спілкуємося з «Укрзалізницею» і вони надають нам безкоштовно вагони для дітей. І постало питання для облаштування спеціальних, комфортних місць, які будуть забезпечувати всі потреби маленького населення», — коментує Синєгубов.
Квитки у вагон для дітей продаються через мобільний застосунок «Укрзалізниці». Вагон має маркування «Дитячий». Вартість проїзду така сама, як і в інших купейних вагонах аналогічного класу. Квитки необхідні батькам та дітям від 5 років. Немовлята подорожують безкоштовно.
Залізничники готують ще один вагон для дітей маршрутом «Харків — Ясіня». Планується, що до кінця 2024 року курсуватимуть ще сім. В яких напрямках, в «Укрзалізниці» визначають.
-
Теги:
- діти,
- залізниця,
- Укрзалізниця