Web Analytics

«Не стратегічна кількість»: в ОВА прокоментували не використані «зуби дракона» під Липцями

Встановлення тетраедрів призупинили на деяких ділянках, а невикористані загородження, фото яких поширюють у соцмережі, становлять менше пів відсотка від виконаних робіт, заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов

За його словами, всі роботи по встановленню тетраедрів з єгозою за завданнями військових на 2023 рік виконані на 100%, і про це «є відповідні висновки контролюючих органів».

Частину робіт розпочали виконувати і в 2024-му році, та на деяких ділянках через постійні обстріли призупинили.

«Вони будуть виконані, коли фізично для цього буде можливість. На фото, що розповсюджують в мережах, зображені залишки матеріалів, які на прохання однієї з бригад вивіз підрядник для подальшого встановлення. Важливо: ті залишки — це 0,4% від загальної виконаної роботи з огороджень такого типу. Тобто це далеко не стратегічна кількість тетраедрів, яка б «за словами деяких блогерів» могла б взагалі теоретично вплинути на хід бойових дій. Розповсюдження такої дезінформації дискредитує військових та виконавців усіх оборонних робіт», — говорить Синєгубов.

Він стверджує, що «інформаційні вкиди» щодо поганої підготовки на кордоні почалися в день наступу окупаційних військ на Вовчанськ.

«Ще з минулого тижня тиражувалися різні повідомлення: то про відсутність влади в області, то про захоплення Вовчанська, то про нібито ремонти доріг на Вовчанськ за майже 400 млн грн, то про відсутність фортифікацій і так далі. Всі ці матеріали виходили в приблизно однаковий час, з однаковими заголовками. Це ІПСО, яке спрямоване на дискредитацію військових, влади, поширення хаосу та ворожнечі між українцями. Це умисно спрямовані хвилі, які подекуди підтримують ЗМІ», — вважає начальник ОВА.

Як підрядники та ОВА коментують ситуацію із захистом області

14 травня у Telegram-каналі DeepState було опубліковане фото, як вказувалося, з околиць Липців. Говорилося, що загородження лежать з літа 2023 року.

Про можливі прогалини в обороні на півночі Харківщини 10 травня писав головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов, його допис широко розійшовся у Facebook та ЗМІ. Бутусов назвав організацію оборони на ділянці Стрілечої неефективною. Ситуацію з укріпленнями також розкритикував військовий Денис Ярославський, дописи якого поширила низка медіа. 

В ОВА анонсували перевірки щодо будівництва укріплень на Харківщині. 

Чільне фото: ілюстративне/Олег Синєгубов/Telegram

Блок новин за темою

Новини за темою