Web Analytics

Не буде ніякої капітуляції — Зеленський

Україна погодила текст «формули Штайнмаєра».

Про це сьогодні на брифінгу заявив президент України Володимир Зеленський

За його словами, сьогодні у Тристоронній контактній групі у Мінську обговорювався наступний етап звільнення полонених, зокрема — журналіста Станіслава Асєєва, який перебуває у полоні бойовиків з 2017 року. 

«Було досягнуто домовленості про початок розведення військ, всіх вітаю з початком, дуже віримо в це, про розведення військ у Петрівському та Золотому. Хочу заспокоїти місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені, і відвід військових ніяк не вплине на вашу безпеку», — сказав Зеленський. 

Брифінг Зеленського наживо транслювало Радіо Свобода

Зеленський повідомив, що найближчим часом стане відома дата зустрічі у Нормандському форматі. 

«Сьогодні було усунуто останні перепони на шляху до проведення саміту Нормандської четвірки. Я думаю, що найближчим часом ми будемо знати вже дати. Я хочу окремо, до речі, про найбільшу страшилку останніх тижнів, під назвою «формула Штайнмаєра». Що означає ця формула, це одне-два речення. Що це таке? Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також як закон про особливий статус Донбасу, починає діяти на постійній основі. За умови — будь ласка, дуже важливо — коли там відбудуться вибори, місцеві вибори, проведені згідно Конституції та законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулись за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів. Це означає, що ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути», — сказав президент України. 

Чинний закон про статус Донбассу діє до кінця року, нагадав Зеденський і додав, що буде прийнятий новий закон. 

«Буде новий закон, який розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговоренню із суспільством. В цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії... Не буде ніколи ніякої капітуляції», — зазначив він. 

«Ми відповіли на лист пана Сайдіка (спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі — ред.), що ми погоджуємо текст формули Штайнмаєра. Формула Штайнмаєра повинна бути імплементована в новий закон про особливий статус, якого ще немає», — уточнив Зеленський. 

Глава держави сказав, що «кордон повинен бути наш», а перед виборами «будь-які війська» мають бути виведені. «Ми ніколи з вами не підемо на те, щоб проводити вибори, якщо там є військові», — сказав також президент.

Читайте також: Впровадження «формули Штайнмаєра» на Донбасі: переговори тривають