НБУ випустив пам’ятну медаль «Місто героїв — Харків»

Нацбанк України презентував пам’ятну медаль «Місто героїв — Харків». Це друга медаль із серії «Місто героїв», першу присвятили Херсону.

Пам’ятну медаль презентували 21 листопада біля одного із символів міста — альтанки-фонтану «Дзеркальний струмінь», повідомляють у Національному банку України.

Як зазначив голова НБУ Андрій Пишний, під час війни Харків «став для усієї України щитом».

«Від першого дня повномасштабної війни місто взяло на себе один із найбільш жорстоких ударів і тримає його й донині. Немає жодних сумнівів, що Харків вистоїть. Сила Харкова — в харків’янах. А сила харків’ян — в гідності і свободі. Тож у День гідності та свободи ми саме там, де повинні бути», — наголосив він.

Фото: city.kharkov.ua

Фото: city.kharkov.ua

Дизайн медалі розробила художниця Наталія Фандікова. На аверсі — колаж з пам’яток міста: монумента Тарасу Шевченку, будівлі Держпрому, «Дзеркального струменю» тощо. Поруч — рядки з історичного роману Ліни Костенко «Берестечко»: «Чи справді вірив я у перемогу в такій тяжкій нерівній боротьбі? Так, вірив я. Найперше вірив — Богу. і вірив людям. Людям і собі».

На реверсі зверху — понівечені снарядами та бомбами будівлі Харкова. У нижній частині — стилізована панорама міста з історичними пам’ятками та половецькими кам’яними бабами з гори Кременець біля Ізюма.

Медаль виготовлена з нейзильберу, її тираж — до 100 тис. штук, половину з яких випустять цьогоріч.

Інфографіка: bank.gov.ua

Це друга медаль із серії, присвяченої, як кажуть у НБУ, «українським містам героїв». Першу випустили на честь Херсона. Наступними мають стати медалі  «Місто героїв – Маріуполь» та «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь».


6 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння Харкову звання «Місто-герой України».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.