Web Analytics

Нацпарк «Слобожанський» готовий допомогти колегам, постраждалим внаслідок підриву Каховської ГЕС

Колектив Національного природного парку «Слобожанський», що розташований на території Краснокутської селищної громади Богодухівського району Харківщини, готовий допомогти колегам з Херсонщини і Миколаївщини, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС з житлом і тимчасовим працевлаштуванням.

«Ми можемо прийняти на території парку декілька родин, наприклад, наших колег з дітьми. Забезпечити житлом в цей час — це також допомога. За потреби, можемо організувати харчові кошики та зібрати одяг. Також за можливості можемо надати і роботу в парку. Наші співробітники сьогодні захищають нашу Батьківщину, тому ми можемо тимчасово працевлаштувати», — розповів «МедіаПорту» в.о. директора НПП «Слобожанський» Олександр Мотлях.

Щоб скористатися пропозицією, треба зв'язатися зі співробітниками НПП «Слобожанський» будь-яким зручним способом, в тому числі через сторінки парку у соціальних мережах.

Російські окупанти захопили Каховську ГЕС на початку повномасштабного вторгнення в Україну, у лютому 2022 року. Вночі 6 червня 2023 року вони підірвали дамбу Каховського водосховища. За даними української розвідки, це сталося близько 2:30. 

Що відомо про наслідки підриву Каховської ГЕС

Підрив дамби спричинив масштабну повінь і підтоплення десятків населених пунктів (у тому числі і частини Херсона). що розташовані нижче за течією. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що підрив дамби матиме катастрофічні наслідки для довкілля. Зокрема, за його словами, Ніжньодніпровський нацпарк може зникнути назавжди. Під загрозою також національні парки «Камʼянська Січ» і «Білобережжя Святослава». За даними міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, станом на 12:00 9 червня було відомо про щонайменше 5 загиблих та 13 зниклих безвісти.

«На Херсонщині фактично підтоплено 48 населених пунктів, із них: 34 (3625 будинків) — на підконтрольній Україні території, 14 — на тимчасово окупованій. Евакуйовано 2412 осіб. Загинуло 4 людей. Травмовано внаслідок обстрілу під час евакуаційних заходів — 11. Безвісти зниклими вважаються 13 осіб. У Миколаївській області підтоплено 23 населених пункти. Евакуйовано 825 осіб. 1 людина загинула», — повідомив Клименко на своїй сторінці у Facebook.

10 червня голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що відучора вода відійшла на 31 см, її середній рівень зараз — 4,72 м.

Читайте також: Харків'яни збирають допомогу для Херсона