Web Analytics

НАТО, зброя й енергетика: про що говорив Зеленський на форумі у Давосі

Президент Володимир Зеленський в онлайн-режимі виступав на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 18 і 19 січня. Торкався питань вступу до НАТО, постачання зброї захисту та відновлення української енергомережі після російських атак тощо.

Україні й далі потрібне постачання зброї та фінансова підтримка держав-партнерів, заявив Володимир Зеленський під час сесії «Відновлення безпеки та миру» 18 січня.

«Мобілізація світу має випередити чергову мобілізацію нашого спільного ворога. Надання Україні ППО має випередити нові ракетні атаки Росії. Постачання західних танків має випередити вторгнення чергових російських танків. Відновлення безпеки й миру в Україні має випередити атаку Росії на безпеку та мир інших країн. Трибунал за скоєні воєнні злочини має запобігти новим», — сказав він.

За словами президента, розширення НАТО і ЄС має випередити поширення російської агресії. «Зараз ми щодня захищаємо цінності, які деякі союзники сприймають як даність. Даністю ж для нас є те, що світ потребує рішучих і швидких кроків», — зауважив він.

Відтак, переконаний Зеленський, необхідно, щоб продовжувалися постачання зброї, яка потрібна для переваги над ворогом на полі бою, а також фінансова підтримка.

Він наголосив, що важливо зберігати єдність країн Європи та світу щодо підтримки України, яка «бореться за спільні для всіх цивілізаційні цінності».

Зеленський також зазначив, що для України одним із пріоритетів є отримання гарантій безпеки від подібної агресії в майбутньому, оскільки вона поки не в НАТО.

«Ми розуміємо, що поки що ми не в НАТО. Росія також це розуміє і бореться за те, щоб шлях України до НАТО не був коротким. Але я усвідомлюю, що ми на цьому шляху. НАТО — це найкраща гарантія безпеки для України, нашого суспільства, майбутнього для наших дітей. Однак ми вже запропонували — поки ми ще на цьому шляху — гарантії безпеки для нашої держави. Вважаємо, що цивілізований світ підтримає наші пропозиції», — сказав глава держави.

Він також нагадав про виклики для України, пов’язані з повітряними атаками РФ на енергосистему.

«Дуже важливо, щоб партнери допомагали Україні із системами протиповітряної оборони. Великою кількістю, тому що з ними дефіцит. Багато країн світу також допомагають нам зараз із альтернативними можливостями електропостачання», — зазначив президент.

Описуючи ситуацію на фронті, він зауважив, що взимку війна уповільнюється «через зрозумілі обставини та причини», але водночас на сході України не припиняються запеклі бої.

«Ми стоїмо стійко, міцно. Я вдячний усім нашим воїнам — живим і тим, кого з нами, на жаль, уже немає, — за їхню мужність. Важливо, що ми міцні не лише на сході України, де зараз справді гаряче. Ми міцні всередині нашої держави та об’єднані. Ми мобілізовані, тому що мотивовані, бо захищаємо своє», — заявив Зеленський.

Під час Українського сніданку у Давосі 19 січня Зеленський продовжив обговорювати безпекові питання: сказав, що Україна потребує від партнерів не тільки систем ППО, а й озброєння, яке може працювати на більшу відстань. Це, пояснив він, дасть Збройним силам змогу просуватися на полі бою далі.

«Ми говоримо про тимчасово окуповані території, звідки летять сьогодні ворожі ракети, йде артилерія. Наприклад Херсон, який ми деокупували: на іншому березі стоїть артилерія, зброя стоїть на такій відстані, до якої ми можемо дотягнутися абсолютно справедливо, щоб захистити наших людей», — пояснив президент.

Він додав, що Україна налаштована звільнити всі окуповані території, включно з Кримом.

«Наша мета — деокупувати всі наші території. Крим є нашою землею, нашою територією. Це наше море й наші гори. Дайте нам вашу зброю — ми повернемо наше», — заявив Володимир Зеленський.


Володимир Зеленський 11 січня зустрічався у Львові з президентами країн-партнерок: Польщі — Анджеєм Дудою і Литви — Гітанасом Наусєдою. Глави держав пообіцяли посилити військову підтримку України у війні з РФ.

Фото на головній: Офіс президента