Наслідки окупації: 75 убитих на Харківщині залишаються неопізнаними
Тіла 75 убитих російськими окупантами людей на Харківщині залишаються неопізнаними. Більшість з них ексгумували з місця масового поховання в Ізюмі, повідомив в інтерв’ю «Укрінформу» начальник слідчого управління Головного Управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.
«Із загальної цифри 75 осіб 52 людини — саме з ізюмського лісу. Але нам відомо, де і хто знайшов тіло кожної цієї людини, за яких обставин, коли її поховали. Ми щодо кожного загиблого малюємо карту-схему руху тіла від точки виявлення до місця захоронення. Юридично вони всі вважаються неідентифікованими. Але про 26 з них є розуміння, хто це може бути. Однак у нас нема збігів ДНК. Є різні історії», — розповів Сергій Болвінов.
За його словами, після деокупації Ізюма з місця масового поховання ексгумували 448 тіл, тепер правоохоронці ідентифікують їх та встановлюють історію кожної людини.
«Це величезна кількість. І робота з ідентифікації досить складна. Це не тільки для харківської чи загалом української поліції, вона складна і довготривала в усьому світі. Я дуже вдячний криміналістам за щоденну кропітку працю, бо вони намагаються довести цифру неідентифікованих до нуля. Тому що без розуміння, хто ця загибла людина, неможливе подальше розслідування її смерті. А ми розслідуємо справу про ізюмське масове поховання як вбивство 448 людей», — говорить начальник слідчого управління Нацполіції Харківщини.
Правоохоронці на Харківщині ідентифікували понад 5300 російських воєнних злочинців
Як розповів Сергій Болвінов, усі документи, які після деокупації Харківщини у 2022 році, залишили після себе російські окупанти у катівнях, місцях де перебувала окупаційна влада, правоохоронці проаналізували та дослідили. Наразі вдалося ідентифікувати понад 5300 російських воєнних злочинців.
«Ідентифікували понад 5300 військовослужбовців, «омонівців», росгвардійців, міліціонерів, яких відряджали на окуповані території. Створили базу воєнних злочинців. Загалом до системи, яка є в Національній поліції України, внесено 678 тис 807 окупантів. І коли слідчі приймають заяву від потерпілих, маємо змогу показати їм обличчя, і людина може когось упізнати. Наявна база допомагає сортувати дані за місцем та датами перебування, за підрозділом, за позивним», — каже Сергій Болвінов.