Web Analytics

НАНУ попереджає про можливість нової хвилі COVID-19

Фахівці Національної академії наук вважають штам коронавірусу «Дельта», вперше виявлений в Індії, серйозною загрозою для України.

Останні новини щодо поширення штаму «Дельта» викликають стурбованість, йдеться у звіті Робочої групи з математичного моделювання НАНУ.

«За даними брифінгу Public Health England від 11 червня 2021 року про цей штам відомо, що він у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа» (вперше виявлений у Великій Британії), у 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 рази частіше — до реанімації. Водночас, наголошується, що ефект від вакцин здебільшого зберігається», — кажуть в академії.

Штам «Дельта» виділений зеленим кольором. Інфографіка: nas.gov.ua

Науковців турбує, що цей штам дуже поширився в Росії — до чверті від усіх випадків COVID, підтверджених останнім часом. Також фіксують стрімке зростання захворюваності, передусім у двох найбільших мегаполісах — Москві та Санкт-Петербурзі.

«Штам «Дельта» найбільше поширився саме у країнах Європи з найвищими темпами зростання захворюваності: Росії, Португалії та Великій Британії. Окремо відзначимо, що стрімке зростання захворюваності у Великій Британії спостерігається попри 60% вакцинованих від усього населення. Збільшення смертності у цій країні поки що не спостерігається через те, що захворюваність поширюється переважно серед молодого, ще невакцинованого населення», — стверджують фахівці.

Динаміка нових випадків на 1 млн населення у Росії, Великій Британії та Португалії

НАНУ вважає доцільним жорсткіше контролювати або обмежити міграцію між Україною та країнами, де стрімко поширюється штам «Дельта». На думку науковців, ще допоможе відтермінувати його появу.

За прогнозом академії, з огляду на значну міграцію з Росією, можна очікувати, що нова хвиля COVID-19 почнеться зі сходу України.

«Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені», — прогнозують вчені.

НАНУ також попереджає, що нова хвиля може бути серйознішою за попередні. Перш за все це стосуватиметься навантаження на лікарні.

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 15 червня, в Україні зафіксували 1045 випадків COVID. Одужали 4802 хворих, померли — 78.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (256), Київській (75), Харківській (64), Дніпропетровській (55) та Херсонській (53) областях», — кажуть у міністерстві.

Від початку епідемії підтвердили вже 2 226 037 випадків, одужали 2 140 978 людей, померли — 51 847.

За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, за добу в регіоні підвердили 64 випадки коронавірусної хвороби, з них 32 — у Харкові, 13 — у Чугуївському районі. 

Одужали за добу 282 пацієнти, померли — вісім.

Загалом підтвердили вже 148 025 випадків. Подолали недугу 141 908 людей, померли — 3446.

Інфографіка: labcenter.kh.ua


У Харкові відкрили Центр масової вакцинації проти COVID-19. Від працюватиме у вихідні дні у приміщенні банку на вулиці Сумській, 56 з 9:00 до 18:00.

Фото на головній: Харківська обладміністрація