Web Analytics

Надзвичайна ситуація в Україні і подовження карантину: що ухвалив уряд

У зв'язку із поширенням коронавірусної інфекції в Україні Кабінет міністрів запровадив надзвичайну ситуацію на території всієї України і подовжив карантин на 30 днів — до 24 квітня. 

Відповідні рішення уряд прийняв на засіданні 25 березня. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційних прав громадян.

Графіка КМУ

Також Кабмін прийняв низку рішень, зумовлених дією карантину. Заборонено припиняти субсидії. Вони збільшаться в середньому на 300 грн. Їх можуть отримати звільнені з роботи під час обмежень. 

«Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн», — сказав Шмигаль, додавши, що механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про Стабілізаційний Фонд.

Громадянам, які втратили роботу в період карантину, потрібно зареєструвався в службі зайнятості як безробітним. Субсидії надаватимуться на підставі заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування  на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Базовий відсоток плати за комунальні послуги з 1 травня вирішено не збільшувати з 15% до 20%.