Нацрада відмовилася продовжувати ліцензію каналу «112 Україна»
У Нацраді з питань телебачення кажуть, що канал «систематично порушував умови ліцензії». Керівництво «112 Україна» заявило, що вбачає в рішенні ради «жорстку цензуру».
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовилася продовжувати цифрову ліцензію на мовлення каналу «112 Україна» під час засідання 26 вересня, передає «Громадське».
Зачитуючи проєкт рішення, член Нацради Сергій Костинский заявив, що телеканал систематично порушував умови ліцензії та отримав кілька попереджень.
Нацрада відмовила у продовженні ліцензії у зв’язку з тим, що «112 Україна» не усунув порушення з 2014 року.
Керівництво «112 Україна» заявило, що розглядає рішення Нацради «як жорстку цензуру, що піддає сумнівам наявність свободи слова в Україні».
«Дії Нацради є незаконними. У низки членів Нацради з липня 2019 р. закінчилися повноваження, що де-факто визнала Верховна Рада, й ухваленням будь-яких рішень вони перевищують свої повноваження, а сама Нацрада не є правочинною. Ми сприймаємо рішення Нацради як незаконне рішення нелегітимного органу влади», — йдеться в заяві телеканалу.
На каналі кажуть, що планують продовжити мовлення і будуть доступними для глядачів на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.
В Офісі президента України заявили, що стежитимуть за ситуацією навколо телеканалу.
«Переконані, що свобода слова є невід’ємною частиною демократичної держави. Водночас усі мовники мають дотримуватися законодавства та умов ліцензії», — йдеться в заяві.
Там також нагадали, що склад Нацради з питань телебачення і радіомовлення незабаром буде оновлений. «Сподіваємося, що це допоможе унормувати ситуацію на телевізійному ринку відповідно до закону і базових принципів демократії», — додали в Офісі президента.
Телеканал «112 Україна» разом із NewsOne і ZIK належить до активів народного депутата Тараса Козака. Козак — соратник Віктора Медведчука, член фракції партії «Опозиційна платформа — За життя».
Читайте MediaPort у Telegram
-
Теги:
- ЗМІ,
- телебачення,
- телеканал