На умови не скаржиться, перечитав «Золоте теля», взявся за стоїцизм: як почувається у СІЗО Андрій Руденко
Ексчиновник Андрій Руденко, підозрюваний у справі про розкрадання на фортифікаціях, почувається добре, на умови тримання у слідчому ізоляторі не скаржиться, займається спортом та вивчає філософію.
Про це журналістам розповіли захисники Руденка, коментуючи відсутність підозрюваного на засіданні Харківського апеляційного суду.
«Він утримується в умовах Харківського СІЗО. Я вчора сходив до нього, готувалися до апеляції, до його виступу в апеляції, узгоджували позицію. Якихось скарг на режим утримання він не передавав», — розповів захисник підозрюваного Ігор Федоренко.
У суді пояснили, що клопотання адвокатів про участь Руденка в режимі відеоконференції між СІЗО і судом надійшло пізно, тому організувати її не встигли.
«Ми бачилися вчора, зі здоров’ям все нормально. Читає книжки, займається спортом. Зараз читає конкретно «Стоїцизм» Зенона», — сказав ще один захисник Руденка Віталій Саламаха.
До цього Руденко перечитав роман Ільфа та Петрова «Золоте теля» про пригоди «великого комбінатора» Остапа Бендера.


«Формула компромісу». Як захищали Руденка в апеляції
В апеляційному суді, серед іншого, захист вказував на особливості характеру Руденка та суспільний резонанс.
«Бути захисником Руденка сьогодні дуже складно. Я розумію, як суду складно приймати правильне правосудне рішення і бути тим інститутом, який правильно відфільтрує суспільні відносини від політики. Ваша честь, формула, яку пропонує сьогодні захист, це формула загальносуспільного компромісу. Прокурор отримає повну фінансову гарантію у вигляді інкримінованого збитку як застави. Суспільство отримає бажану сатисфакцію, повернення до бюджету інкримінованого збитку.
Руденко два тижні пробував уже в СІЗО за економічним злочином. Вдома залишилась дитина та дружина. Вдома, де він жив останні 11 років і продовжував жити після двох обшуків. На третій вже був затриманий.
Руденко прийшов у політику з великого бізнесу як один зі співвласників заводу «Салтівський». Пробув там 10 років, вийшов звідти і став членом наглядової ради ГО «АОС», займався ампфутболом, благодійністю і тому подібне. Він досяг того життя, в якому він міг займатися благодійною діяльністю […]
Ваша честь! Україна міняється. Такими методами повідомляти про підозру вже не можна. Треба обґрунтовувати вину. Да, Руденко говірливий і активний. Да, він політик! Да, шістсот сторінок НСРД (негласний слідчих розшукових дій) ми теж читали. Ваша честь, накинути кримінально-правовий напил на звичайні господарські правовідносини буде дорівнювати ст. 255 [cтворення злочинно] організації] сьогодні — в країні, де йде війна? Вибачте, він спілкувався з директором, так, зі своєю цивільною дружиною, так, своїми близькими родичами, так, але він не давав вказівки здійснювати жодної протиправної діяльності», — сказав Віталій Саламаха.


На підтримку Андрія Руденка до суду 15 липня прийшов депутат і керівник заводу Фрунзе Олександр Василенко. До самого розгляду не досидів — засідання почалося майже із тригодинним запізненням.
Суд залишив Руденка під вартою до 26 серпня без можливості внесення застави. Касації на ухвалу апеляційного суду законом не передбачено, тож захист проситиме про зміну запобіжного заходу ближче до кінця серпня.
Читайте також: У справі Руденка затримали ще одну людину: деталі підозри
-
Теги:
- Андрій Руденко,
- суд,
- фортифікації