Web Analytics

На півночі Харківщини почастішали атаки російських ДРГ — Синєгубов

Російські диверсійно-розвідувальні групи почали діяти активніше на півночі Харківської області. 

До ймовірних планів держави-агресора спробувати знову захопити Харків, як про це писав німецький Bild, у Харківській обласній військовій адміністрації «ставляться серйозно», сказав на брифінгу 22 грудня начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов

«Серйозно ставимося, скажу так. Ми над цим працюємо, щоб протидіяти цим намірам, діяти ефективно. Це комплекс заходів і щодо обороноздатності нашої території, і в тому числі звернення уваги на обстановку на півночі, де у нас почастішали виходи диверсійно-розвідувальних груп, зокрема і на Вовчанському напрямку в тому числі», — сказав Синєгубов. 

Російські диверсанти заходять на Харківщину передусім з метою розвідки — щодо сил та засобів ЗСУ, додав голова ОВА. Серед цілей окупантів — влаштування диверсій, удари по українських захисників, захоплення полонених з відходом на свою територію.   

«Раніше такого не було, таких виходів. Зараз вони почастішали, два-три рази на тиждень. Наші військові їх вчасно виявили, нанесли їм вогневе ураження і вони відійшли», — сказав він. 

Так само небезпечним залишається Куп'янський напрямок, де росіяни намагаються захопити нові території — зокрема, село Синьківку, розповів голова обладміністрації. За його словами, бій на цьому напрямку минулого тижня тривав понад 10 годин. 

«Що стосується Синьківки, вони кинули не все, що у них було. Але вони по максимуму намагаються здійснити для того, щоб її захопити. Просто наведу вам приклад: одна із чергових атак, на тралах виїхали із лісу танки, їх було більше 15. Близько 300 осіб піхоти. Бій був більше 10 годин. Там вся військова техніка ворога була знищена. Частина піхоти знищена. Частина змогла втекти, скажімо так, з поля бою. Але це важкий бій», — сказав Синєгубов. 

Олег Синєгубов розповів про дії російських окупантів на півночі Харківщини. Фото: Харківська ОВА

Харківщина посилює фортифікації — Синєгубов

За спостереженнями ОВА, росію також цікавить, які війська захищають Харківщину на півночі, які там є фортифікації та засоби захисту. Перепоною для російських військ стають захисні споруди. 

«Ворог дуже чітко слідкує за нашими діями. Він чітко обирає ті напрямки, на які йому потрібно активізувати свої зусилля, щоб мати успіх. І коли вони бачать, що на тому чи іншому напрямку є зведені залізобетонні фортифікаційні споруди, то він вже обирає, тому що, наприклад, тією кількістю військ, які він має на цьому напрямку, йому їх не пройти», — коментує Синєгубов. 

У січні на Харківщині завершать черговий етап будівництва фортифікаційних споруд, стверджує голова ОВА.

«Встановлення кожного залізобетонного місця ведення вогню чи бліндажу — це спецоперація. По деяких місцях це 1-3 кілометри всього ліше ворожих позицій. І ми маємо обирати час, нічний, денний, коли у них ротація, коли вони не можуть вести вогонь чи погодні умови не сприяють», — сказав голова ОВА. 

Під час зведення фортифікацій влада орієнтується на інформацію військових, фахівців Міноборони, які «проходили кожну висоту, кожен метр нашої території для того, щоб зрозуміти, де це буде ефективно». 

«У нас є нові виклики, які змінюються щодня, в тому числі і по Куп'янському напрямку. Ми чітко розуміємо, що ворог не полишає своїх сподівань блокування чи захоплення міста Куп'янська, населених пунктів по тому напрямку. Є нове масштабне, глобальне завдання від президента України, ми його будемо реалізовувати тут на Харківщині. Це про фортифікацію, це тонни бетону, це кілометри рвів», — повідомив Синєгубов. 

Читайте також: Зеленський вважає «потужним» захист фортифікаціями Харківського регіону

Стежте за MediaPort в TikTok

Блок новин за темою