Web Analytics
На місці удару в Грозі встановили торговельний павільйон: частина жителів проти | MediaPort

Власник магазину-кафе у селі Гроза Шевченківської громади, де 5 жовтня 2023 року російська ракета вбила 59 людей, хоче відновити торгівлю на місці удару. Частина жителів села виступає проти.

Торговельний павільйон на місці ракетного удару встановили кілька днів тому, розповіла «МедіаПорту» жителька Грози Ольга.

«Магазин нам потрібен, але не на тому місці, де пролилася кров моїх друзів, сусідів та кумів. Говорять, що відкриється магазинчик, буде приємно прийти, купити морозива, підійти до меморіалу… Але я вважаю, це ненормально. Хтось купить пляшку пива, буде там пити. Ми не проти магазина! Хай і ще три встановлять, не потрібно буде нам їздити, але не на тому місці», — говорить Ольга.

Проти магазина на місці удару також виступає Вікторія Герасименко, донька однієї із загиблих.

«Всіх, хто втратив там своїх батьків та родичів, це обурює (за виключенням родичів власника магазину)», — коментує Вікторія.

За її словами, під колективним зверненням до начальника Шевченківської селищної військової адміністрації Сергія Старікова підписалися 12 людей.

Торговельний павільйон на місці удару. Фото надали жителі Грози
Торговельний павільйон на місці удару. Фото надали жителі Грози

На питання «МедіаПорта», чи може влада сприяти у перенесенні магазина в інше місце, Сергій Старіков відповів: «Жителям важко догодити».

«Удар відбувся по магазину-кафе, яке стояло на землі, що є приватною власністю. Для чого у цьому напрямку щось робити? Магазин ставиться для жителів населеного пункту, де проживають зараз 259 людей, я не бачу тут ніяких перешкод. Ви думаєте, що торговельний центр, який розбили у Харкові, будуватиметься на новому місці? Чи ті руйнування, які відбулися по території того самого Харкова, де люди загинули, там нічого не буде чи як?» — прокоментував Старіков.

— Але є частина людей, які це не сприймають. То ви — на боці підприємця? 

«На території цієї ж приватної землі буде встановлено меморіал. Я думаю, що якщо ми хочемо вшанувати пам’ять загиблих, ми звертаємось до меморіалу, якщо ми продовжуємо життя людей на цій території, то треба їм поставити магазин», — відповів Старіков.

— Підприємець (теж втратив родичів внаслідок обстрілу — ред.) налаштований тільки там працювати?

«Це його земельна ділянка. Ви розумієте, що визначене місце, земельна ділянка внесена до земельного кадастру. Як на вашу думку, можна посунути цю землю?» — відповів керівник адміністрації. 

Очільник адміністрації також висловив сумнів, що незадоволених ідеєю відновлення магазину у селі багато.

Жителі Грози збирають підписи під зверенням до керівника Шевченківської адміністрації
Жителі Грози збирають підписи під зверенням до керівника Шевченківської адміністрації

Жителька Грози Валентина Козир втратила під час обстрілу чоловіка, доньку, сина, онука, інших родичів. Вона каже, що теж телефонувала голові громади: «Дзвонила й плакала».    

«Ви розумієте, коли кажуть, що щось відновлюватимуть у Харкові, то Харків — це Харків, місто! У нас село — місця, де хочеш. Та хоча б відступити від тієї території. Якщо йому потрібна земля, сама б влада могла дати — забрали б це місце під меморіал і дали б рівноцінну. Але це ніхто не хоче вирішувати», — говорить Валентина.

«Там люди загиблі лежали, як там можна щось робити? А вони кажуть: там морозиво буде і таке інше. Там будуть і недопалки, і пляшки, і в туалет… Ви ж розумієте, що таке магазин у селі», — каже Валентина.

Жителі села, які не згодні із відновленням магазину на місці удару, просять владу відреагувати на їхнє прохання і знайти для павільйону інше місце. 

Читайте також: Наслідки обстрілу Грози: фото, відео