Web Analytics
На Куп’янщині скерували до суду дві справи щодо співпраці з окупантами | MediaPort

Куп’янська окружна прокуратура Харківської області передала до суду справи сільського старости, підозрюваного в колабораціонізмі, та власника АЗС, якого звинувачують у пособництві окупантам. Ще одному жителю Куп’янщини оголосили підозру в колабораціонізмі.

Один з підозрюваних — староста села в Куп’янському районі, розповідають у Харківській обласній прокуратурі. За даними слідства, після окупації Куп’янщини посадовець пішов на співпрацю з російськими загарбниками.

«Він встиг побудувати собі «кар’єру». У квітні окупанти «перепризначили» його на посаду «виконувача обов’язків помічника начальника Кіндрашівського територіального відділу ВЦА Куп’янського району Харківської області» при окупаційній адміністрації держави-агресора», — кажуть у прокуратурі.

Чоловікові оголосили підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). Йому загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.

Наразі підозрюваний під вартою. Його судитимуть у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура

До суду скерували й справу 44-річного власника АЗС у Куп’янську: за інформацією правоохоронців, від кінця квітня він безоплатно надавав паливо окупантам, щоб ті могли заправляти військову техніку. Також — доручив своїм підлеглим безкоштовно заправляти службові автівки загарбників. За це чоловік отримав від них «патент» на торгівлю паливом.

Обвинувальний акт склали за ч. 1 ст. 111-2 — «Пособництво державі-агресору». Максимальне покарання, яке вона передбачає — 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Справу також розглядатиме Новомосковський суд Дніпропетровщини.

«Крім того, суд задовольнив клопотання окружної прокуратури та наклав арешт на АЗС, власником якої є обвинувачений», — додали у прокуратурі.

Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура

Правоохоронці також оголосили підозру в колабораціонізмі 41-річному жителю селища Великий Бурлук. За інформацією слідчих, він добровільно погодився працювати у створеній окупантами незаконній місцевій «адміністрації» — «виконувачем обов’язків спеціаліста сектору діловодства».

«До його обов’язків входили реєстрація кореспонденції та звернень громадян, а також видача довідок жителям для подальшого отримання матеріальної допомоги й надання на блокпостах військовим РФ»,— зазначили у прокуратурі.

За ч. 2 ст. 111-1 чоловікові загрожує позбавлення права обіймати певні до 15 років з конфіскацією майна.

Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура


Колишньому правоохоронцю з Куп’янського району заочно оголосили підозру в державній зраді. За даними слідства, він добровільно пішов на співпрацю із загарбниками під час окупації селища Шевченкове.