Web Analytics
На «Книжковому Арсеналі» презентували збірку «Слова і кулі», наклад якої знищив удар по друкарні в Харкові | MediaPort

Презентація книжки відбулася у форматі дискусії «Слова і кулі: завмирання і перевідкривання мови».

«У видавництва «Vivat» нещодавно сталася трагедія: харківська друкарня «Factor Druk» — одна з найбільших друкарень в Україні — потрапила під російський обстріл. Багато накладів нових українських книжок, які мали бути представлені на «Книжковому Арсеналі», знищені. Наклад книжки «Слова і кулі» також знищив обстріл Харкова», — цитує видання «Читомо» модератора презентації поета Олександра Мимрука.  

Джерело фото: vivat.com.ua
Джерело фото: vivat.com.ua

Есеїст, прозаїк і військовослужбовець Анатолій Дністровий вважає, що діджиталізована література швидко зникає, тому потрібно мати більше досліджень і різноманітних текстів про війну.

«Не треба мати ілюзії, що всі ці статті, які створюються зараз про війну, збережуться. У діджитальному форматі тексти дуже зникомі. Тому треба більше аналітичних суджень на різних рівнях — дослідження, щоденники, мемуаристика тощо», — сказав Дністровий.

Джерело фото: Наталія Корнієнко/Facebook
Джерело фото: Наталія Корнієнко/Facebook

Український поет, журналіст і військовослужбовець Дмитро Лазуткін теж відзначив важливість збереження історій учасників подій. 

«Цінність історій, які ми бачимо, її неможливо перебільшити. Тим паче що час минає, багато що забувається, враження стираються, тому дуже важливо їх зберегти», — сказав Лазуткін.

Джерело фото: Vivat/Facebook
Джерело фото: Vivat/Facebook

Журналістка, військовослужбовиця Євгенія Подобна додала, що українці готові розповідати про свій досвід, однак не всі читачі готові сприймати таку інформацію. 

«Для мене як для журналістки не є викликом знайти героїв для репортажу. Українці — неймовірні люди, вони готові говорити про надзвичайно важкі речі, про полон, насилля, катування. Але викликом є те, як донести до читача цю історію, адже не всі готові до таких розповідей», — сказала Подобна.

До збірки інтерв’ю з письменниками та журналістами, які пішли в ЗСУ чи стали волонтерами, увійшли 24 розмови. Серед героїв — нині вже загиблі Вікторія Амеліна та Максим Кривцов. 

Чільне фото: Наталія Корнієнко/Facebook