Web Analytics

На Харківщині затримали брата з сестрою, які готували підрив на залізниці — СБУ

За даними слідства, вони розвідували залізничні маршрути руху українських Сил оборони, а також встановлювали координати релейних шаф і трансформаторних підстанцій «Укрзалізниці».

Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула

«Затримано агентурну групу воєнної розвідки рф, яка розвідувала маршрути руху військових ешелонів ЗСУ на Лиманському напрямку. Найбільше фігурантів цікавили «уразливі» ділянки переміщення рухомих складів, наприклад, залізничні мости, шляхопроводи і автотунелі під коліями. Також зловмисники встановлювали координати релейних шаф і трансформаторних підстанцій «Укрзалізниці», — йдеться у дописі.

За словами Абдули, відомості агенти мали передати російському куратору у вигляді геолокацій критичної інфраструктури на Google-картах, на основі цієї інформації росіяни планували диверсію на залізничній лінії під час руху вантажного ешелону ЗСУ.

«Таким чином окупанти сподівалися зірвати безперебійне постачання української зброї та боєприпасів на передову східного фронту», — зазначив речник.

Як повідомляє Харківська обласна прокуратура, підозрювані — брат та сестра, які проживають у селищі Донець Ізюмського району та працюють на місцевому комунальному підприємстві.

За даними слідства, 44-річну жінку в серпні 2023 року через Telegram завербував співробітник головного управління генерального штабу збройних сил рф. 

Він поставив завдання: збирати та передавати інформацію про об’єкти критичної інфраструктури залізничної галузі на території Ізюмського та Чугуївського районів. Жінка залучила до цієї діяльності 36-річного брата.

«Зрадники фотографували всі деталі, що необхідні ворогу: залізничні мости, наземні пішохідні переходи, труби та тунелі», — зауважили в прокуратурі. 

Обом оголосили підозри в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану та за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).

Брату та сестрі обрали запобіжні заходи — тримання під вартою без права внесення застави.

Чільне фото: Владислав Абдула/Facebook

Блок новин за темою