На Харківщині вшановують жертв Голокосту
27 січня у світі вшановують пам’ять жертв Голокосту. Мільйони євреїв, яких знищили у часи Другої світової війни, згадують і на Харківщині.
«Мільйони життів знищені в концентраційних таборах, гетто та нацистських екзекуціях. Україна також понесла величезні втрати — сотні тисяч наших співвітчизників стали жертвами нацистської окупації. Ця пам’ять є нашою спільною спадщиною. Маємо її передавати наступним поколінням, щоб такі трагедії ніколи не повторилися», — нагадав начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Пам’ятати про Голокост та говорити про сучасний геноцид українського народу закликав жителів Харкова міський голова Ігор Терехов.
«Ми згадуємо мільйони невинних людей, яких знищили лише за те, що вони були євреями. Ця трагедія стала символом найглибшого прояву ненависті, що несе смерть і руйнування. Ми розуміємо цей біль, адже зараз наша країна теж переживає жорстокість агресора, спрямовану на нас лише тому, що ми — українці. Але цивілізований світ, як і тоді, має бути згуртованим, аби не дозволити історії повторитися», — йдеться у зверненні Харківського міського голови Ігоря Терехова.
У Дробицькому Яру у Харкові у часи Другої світової війни нацисти масово розстріляли цивільне, насамперед єврейське, населення. Там убили не менш як 10 тисяч людей. У 2002 році на місці трагедії відкрили меморіал. А у березні 2022 в центральний монумент меморіалу побило від російських обстрілв.
Жертвами Голокосту стали шість мільйонів євреїв. Це було цілеспрямоване намагання нацистів стерти цілий народ, нагадав президент України Володимир Зеленський.
«Злочин Голокосту ніколи не має повторитись, але поступово, на жаль, памʼять про Голокост стає слабшою. І зло, яке намагається знищувати життя цілих народів, досі залишається у світі. Ми всі маємо боротися заради життя й не забувати, що байдужість — це добриво для зла. Ми повинні долати ненависть, яка породжує знущання і вбивства. Ми повинні не допускати безпамʼятства. І це місія кожного — робити все, щоб зло не перемогло», — йдеться у повідомленні президента.
Читайте також: Як пам’ятати тяжку історію: у Харкові філософи та літератори обговорять Голодомор і Голокост