Понад 4 тисячі засуджених виявили бажання стати на захист України — це дані Міністерства юстиції на кінець травня. До війська вже долучилися понад 600. Достроково звільнитися, щоб піти на фронт, не можуть засуджені за тяжкі злочини, колаборанти, хабарники. Як у Харківській області проходять тренування колишніх ув’язнених — фоторепортаж.
Бійців навчає учасник бойових дій «Чуб», який після поранення на фронті продовжує службу. Цього дня інструктор показує міни та гранати
Як штурмувати окопи та будівлі, надавати першу домедичну допомогу, висаджуватися з броні — все це опановують новобранці
«Вчимо їх, щоб тіло запамʼятовувало певні рухи, тому що бій — це стресова ситуація завжди. Я наголошую всім: у стресовій ситуації мозок твій або відключається повністю, або працює не так, як ти звик», — пояснює «Чуб».
«Перша група, з якою ми працювали, вибачте, аж набридло: «День у день: «Будь ласка, я щось неправильно роблю? Можете мене побити, тільки скажіть, що я неправильно роблю?» — описує «Чуб» мотивацію бійців.
Більшість бійців «Шквалу» отримали покарання за крадіжки, розбій, тяжкі тілесні ушкодження. «Зрозуміло, що є ті, хто хитрить, хто, найімовірніше, спробує втекти. Але у нас є приклади: той кістяк, який не зламається, залишиться», — каже «Чуб».
Бажання воювати станом на кінець травня 2024 виявили понад 4 тисячі засуджених, понад 600 з них — вже у війську.