Web Analytics

На Харківщині та Черкащині стартує міжнародний кінофестиваль Docudays UA

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходитиме з 30 листопада по 12 грудня у двох областях України.

Цьогоріч у програмі — 20 документальних стрічок з 13 країн світу, розповів на пресконференції  регіональний координатор фестивалю Docudays UA в Харківській та Черкаській областях, голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак.

Свої роботи представлять митці з України, Швейцарії, Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Італії, Данії, Чехії, Ірландії, Великої Британії, США, Канади.

  • Заплановані покази восьми українських та 12 зарубіжних фільмів, 10 повнометражних і 10 короткометражних.
  • Шість кінокартин міжнародного авторства торкаються української тематики.
  • Значна частка фільмів пов’язана саме з Харківською та Черкаською областями.

Кінопокази проходитимуть здебільшого в невеликих містах, молодіжних центрах і хабах. Документальні стрічки також дивитимуться курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ, працівники та клієнти філій Центру пробації двох областей, персонал і засуджені виправних установ.

«Центральна тема — «Образ майбутнього». Це те, що нам варто уявляти й починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість — невідворотнє покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. І про відбудову після нашої перемоги», — зазначив Юрій Чумак.

Фото: Facebook/Docudays UA на Харківщині

У Харкові низка заходів проходитимуть офлайн і будуть відкритими

«Окрім показів фільмів, на подіях будемо проводити обговорення стрічок, дискусії з проблем, що порушуються у фільмах або мають бути підняті в громаді. Також організуємо майстер-класи, тренінги й найголовніше — зустрічі з режисерами», — коментує регіональна координаторка фестивалю, представниця Харківської правозахисної групи Ольга Солапанова.

Один із заходів присвятять інклюзії: проведуть тренінг, де вчитимуть допомагати людям з інвалідністю.

До іншого заходу, присвяченому освіті, запрошують учасників від шести років. У програмі — терапевтичне заняття з дітьми, а батькам показуватимуть нові шляхи комунікації в родині.

«Ці дві події виокремлюються своєю однозначною практичною користю, проте, насправді кожна подія буде корисна глядачам, адже ми будемо завжди намагатися подивитися на тему обговорення під різними кутами й відкрити для себе нову точку зору», — пояснила Солапанова.

Кінофестиваль Docudays UA

Фестиваль проходитиме з 30 листопада по 12 грудня. Подробиці — на сторінці у Facebook.

Блок новин за темою

Новини за темою