Web Analytics
На Харківщині рф зруйнувала чи пошкодила більше 700 об'єктів енергетики — ОВА | MediaPort

В обладміністрації назвали потребу Харкова та області в модульних котельнях і когенераційних установках. 

На Харківщині російськими ударами зруйновані чи пошкоджені більш як 700 об’єктів енергетики та 8 тисяч кілометрів ліній електропередачі, повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

З 2,5 млрд грн, які уряд виділив з резервного фонду держбюджету для Харківської області, 2 млрд спрямують на відновлення критичної інфраструктури Харкова, решту 500 млн грн — для населених пунктів області.

Усі фото: Харківська ОВА/Telegram
Усі фото: Харківська ОВА/Telegram

Ще 1,9 млрд грн Харків отримав як грант від Світового банку на відновлення теплопостачання.

«Яка наша стратегія: відновити по максимуму зруйновані об’єкти та йти шляхом децентралізації. Це встановлення модульних котелень, когенераційних установок, генераторів та іншого обладнання для розосередження об’єктів теплової і електричної генерації в області», — говорить Синєгубов.

За його даними, регіону потрібні:

  • 75 модульних газових котелень (у тому числі для КП «Харківські теплові мережі» — 41 на загальну потужність 271,3 МВт);
  • 133 когенераційні установки (у тому числі для КП «Харківські теплові мережі» — 85, потужністю 100,38 МВт, для КП «Харківводоканал» — 10, загальною потужністю 10 МВт);

За інформацією Синєгубова, станом на 17 липня, встановлено 28 когенераційних установок
різної потужності, надані міжнародними організаціями.

До холодів потрібно побудувати альтернативну систему опалення селищ Пісочин, Солоницівка (Харківський район), Слобожанське (Чугуївський район) і села Подвірки Харківського району.

«В цих населених пунктах планується будівництво 8 газових котелень та встановлення когенераційних установок. На це потрібно орієнтовно 500 млн грн», — повідомив керівник ОВА.

Він додав, що досвід Ізюма, де росіяни зруйнували всі котельні, показав ефективність встановлення модульних котелень. 

«Також позитивний досвід маємо в Чугуєві, де завдяки чеським партнерам встановили 2 когенераційні установки», — сказав Синєгубов.

13 червня Кабінет міністрів виділив Харківщині 2,5 млрд грн на підтримку енергосистеми. 

Чільне фото: Харківська ОВА/Telegram