На Харківщині продовжують вивозити людей з-під обстрілів: серед евакуйованих — жителі Білого Колодязя
12 липня з Вовчанського та Куп’янського напрямків планують вивезти 13 людей.
Про це «МедіаПорту» розповів керівник відділу евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов.
За його словами, за останні два тижні з різних напрямків Харківщини евакуювали понад 230 людей.
Активна евакуація триває з Вовчанського напрямку — села Білий Колодязь, що напередодні потрапило під авіаудар, інших населених пунктів Вовчанської громади. Виїжджають семеро людей, двоє з них маломобільні.
«Це пов’язано з обстрілами авіабомбами. Також виїжджають сім’ї з дітьми після оголошення про примусову евакуацію. Постійно інформуємо людей щодо можливості виїхати», — говорить Олег Іванов.
За його словами, через обстріли активніше виїжджають жителі Борівської та Курилівської громад: Колісниківки, Кругляківки, Загризового та Богуславки. Забирали й жителів Сотницького Козачка, куди намагалися просунутися російські війська.
«Це прикордоння, там ДРГ проводила активні дії. На жаль, ми вже не могли заїхати. Звідти люди виходили пішки, ми їх підбирали разом з громадою», — розповів Іванов.
Деякі люди виїжджають самостійно. Їх також просять інформувати Координаційний гуманітарний центр та приймають у транзитному пункті. Місця для евакуйованих знаходять у гуртожитках Харкова та області. За бажанням людей відправляють в інші регіони України.
«Окрім Харкова, є гуртожитки в Харківській області. І також було відправлено три евакуаційних потяги, це небагато людей — 50, але охочих ми вивезли у Закарпатську область», — каже Олег Іванов.
З Кругляківки, Колісниківки та Новоосинового сьогодні забирають шістьох людей. Координаційний центр також рекомендує людям виїжджати з населених пунктів Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка.
«Особливо маломобільним. Сімей з дітьми там не повинно бути, там примусова евакуація. Але якщо раптом хтось ховається, краще тимчасово виїхати. Тому що ситуація напружена. Логістика там тяжка, дорога погана. І вивозити людей у критичній ситуації буде важко», — пояснює Іванов.
Працівники Координаційного центру потребують броньованих машин.
«Досвід Вовчанська довів, що потрібно оснащувати машини. Війна змінилася. Ми до цього не були готові в плані РЕБу, броньованих машин, комунікації та засобів зв’язку — недостатньо цього. І може бути недостатньо човнів, якщо буде тяжка ситуація з річкою Оскіл та переправами», — допускає керівник відділу евакуації.
Нова хвиля евакуації на Харківщині почалася 10 травня, коли російська армія розпочала повторний наступ на півночі Харківської області.
Чільне фото: Ілюстративне/травень 2024