Web Analytics
На Харківщині дозволили відновити офлайн-освіту: що відомо | MediaPort

Рада оборони Харківської області вирішила дозволити дитсадкам, школам і вишам повернутися до традиційного формату навчання — за умови, якщо заклади виконають безпекові умови.

Про це повідомив 7 липня голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

Рішення Ради оборони стосується усіх форм освіти: дошкільної, шкільної, фахової, передвищої та вищої.

Обов’язковими вимогами є:

  • спеціальні укриття, що відповідають будівельним вимогам;
  • готовність системи оповіщення;
  • визначення шляхів евакуації;
  • запаси води та медикаментів;
  • проведення уроків безпеки щодо дій під час повітряної тривоги.

«За умови реалізації цих заходів засновники закладів освіти та їх керівники мають визначити формат навчання у своїх закладах», — йдеться у  дописі в Telegram-каналі Синєгубова.

Рішення стосується всіх закладів: як у громадах області, так і в Харкові. На питання, чи було рішення Ради одностайним, у пресслужбі Харківської ОВА відповіли: «Учасники засідання докладно обговорили це питання, обмінялися думками. У підсумку було прийнято спільне рішення».

Фото: Харківська ОВА
Фото: Харківська ОВА

Рада оборони дозволила розпочати традиційне навчання, але остаточне рішення приймають заклади освіти та органи місцевого самоврядування, які є засновниками цих закладів, пояснили у пресслужбі Харківської ОВА

За інформацією ОВА, у закладах освіти Харківщини 502 укриття. 

«У Харкові найпростіших укриттів в садах 80 і в школах 131. Їх буде перевіряти спільна комісія ДСНС та ХОВА», — відповіли в ОВА.  

Батьки можуть відмовитися від офлайн-навчання дітей, запевняють в обладміністрації.  

«Батькам запропонують написати заяву щодо бажаного формату освіти. Ймовірно, процес буде змішаним: коли частина класу навчається офлайн, а решта вдома онлайн. Або можливо, що офлайн проводитимуть тільки практичні заняття. Це мають вирішувати на місцях, враховуючи також думки батьків», — відповіли у пресслужбі. 

Для учнів проводитимуть навчання з евакуації.  

«Громади мають приймати рішення, консультуватися з військовими на місцях, в залежності від безпекової ситуації в громаді, наближеності до кордону тощо. Для дітей будуть проводити тренування, щоб відпрацювати процес переміщення в укриття до автоматизму. В укриттях облаштовують класи, щоб діти могли там продовжувати уроки. Такі приклади вже є, зокрема, у Харкові – в обласному ліцеї-інтернаті “Обдарованість” та в Пісочинській громаді», — прокоментували в ОВА. 


У червні в Харківській ОВА повідомляли, що планують визначитися щодо формату навчання ближче до осені. Водночас в обласному Департаменті науки і освіти сумнівалися, що у Харкові навчання відновлять через небезпеку ракетних ударів. Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов неодноразово наголошував, що ракета з Бєлгорода летить 40 секунд, що позбавляє вчасно евакуювати дітей.