На Харківщині застосовують аварійні відключення електроенергії
«Укренерго» попереджає про дефіцит електроенергії в Україні. «Харківобленерго» повідомляє про можливе збільшення тривалості погодинних відключень 18 січня.
«До всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Нагадуємо, кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Наразі через їх перевищення вже застосовані аварійні відключення у Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Київській, Житомирській та Черкаській областях України. Також у районі бойових дій на Харківщині та Донеччині є пошкодження у мережах обленерго», — повідомили в «Укренерго».
Водночас «Харківобленерго» повідомило про можливе збільшення тривалості погодинних відключень.
«Харківобленерго» повідомляє, що у зв’язку з необхідністю проведення відновлювальних робіт в електромережі сьогодні, 18 січня, протягом дня тривалість погодинних відключень у Харкові та Харківській області може збільшуватися», — повідомила речниця компанії Марина Шевченко.
За даними Укренерго, загалом 18 січня споживання електроенергії прогнозується меншим, ніж учора, адже цьому сприяє потепління. Суттєвий дефіцит потужності в енергосистемі зберігається особливо ввечері.
Також у районі бойових дій на Харківщині та Донеччині є пошкодження у мережах обленерго.
АТ “Харківобленерго” повідомляє, що у зв’язку з необхідністю проведення відновлювальних робіт в електромережі сьогодні, 18 січня, протягом дня тривалість погодинних відключень у Харкові та Харківській області може збільшуватися.
Сподіваємося на розуміння та просимо вибачення за тимчасові незручності.
СПОЖИВАННЯ електроенергії: прогнозується дещо меншим, ніж учора. Цьому сприяє потепління. Водночас зберігається суттєвий дефіцит потужності в енергосистемі, особливо у вечірній пік споживання. Наразі генерація не покриває четверть споживання в країні.
ПРИЧИНА ДЕФІЦИТУ: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. В результаті останньої атаки суттєво пошкоджені декілька енергоблоків теплових електростанцій.
ОБМЕЖЕННЯ СПОЖИВАННЯ: до всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Нагадуємо, кожний обленерго (перелік тут http://bit.ly/3tGVpah (https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fbit.ly%2F3tGVpah%3Ffbclid%3DIwAR3rmYPyOh_QmkiXwhat9tqDalFimLCQl4qj4O1jMhldMnhsa64vUic6s1k&h=AT0wuDvZiwrHFZcGKh42zEmJKXn-MmXNIZgcURfHxWWI8QNgGRO0eIO7ocOfH_y6it78m3H7w0KQgIBg7TpxvGZxQ0ztB9T-1SktPxalbODr9qNKAk9vSKYJBJMl5O_UB0kw&__tn__=-UK-R&c[0]=AT0CHkrlosNYmVOFee2QAT7xrDLKPqal6Ajl3xjZeXlp6LZ3_HHeWLT_0g2T-DtNGlbnAErNWVuR3pkuz_sK8oJnN68obGNiMdEKn26XgOLWe0pAcocwQldnRoHmCp-LdeceAlwr1dGy8aNYmFandrT9JjofyvstGGg0Trw2ipHlrMmVKw) ) у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Наразі через їх перевищення вже застосовані аварійні відключення у Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Київській, Житомирській та Черкаській областях України.
Також у районі бойових дій на Харківщині та Донеччині є пошкодження у мережах обленерго.
РЕМОНТНІ РОБОТИ:
«Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Але, незважаючи на оперативні ремонти, після кожного наступного ракетного чи удару БПЛА росіянами по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше.
Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Також зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.