На Харківщині судитимуть трьох жінок, підозрюваних у співпраці з окупантами
До суду скерували справи трьох жительок Харківщини, яких підозрюють у колабораціонізмі, державній зраді та виправдовуванні дій держави-агресорки. Ще одній жінці оголосили підозру.
Одна з підозрюваних — 50-річня жителька Шевченкового, розповіли у Харківській обласній прокуратурі.
За даними слідства, у липні жінка пішла працювати «провідним спеціалістом пенсійного фонду», створеного при нелегітимній окупаційній «адміністрації».
«Вона здійснювала прийом пенсіонерів з різних соціальних питань та складала списки на виплати грошової допомоги від РФ у сумі 10 тис. російських рублів», — кажуть у прокуратурі.
Жінку підозрюють у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111-1 Кримінального кодексу України), справу вже передали до суду. Жительці Шевченкового загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
До суду скерували й справу колишньої криміналістки з Куп’янська, яка, за інформацією слідства, добровільно перейшла на бік окупантів.
«На вимогу російських кураторів експравоохорониця передавала їм персональні дані поліцейських Куп’янського районного відділу поліції ГУНП в області, фактичні адреси їх мешкання, відомості про наявність у них зброї», — йдеться у повідомленні прокуратури.
Також вона проводила обшуки вдома у колишніх колег, щоб забрати табельну зброю.
Жінці оголосили підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Суд розглядатиме й справу 35-річної жительки селища Куп’янськ-Вузловий. Як стверджують правоохоронці, наприкінці травня вона публічно висловила підтримку дій РФ в Україні в інтерв’ю російському телеканалу.
«Розповіла, що вона підтримує російську армію та з її приходом стала почувати себе у безпеці. Жінка розповідала про те, як її дитину «задавили із цією українською мовою». Але після деокупації прихильниця «руського миру» швидко «перевзулась», — заявили у прокуратурі.
Обвинувальний акт склали за ч. 3 ст. 436-2 (поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, з використанням ЗМІ). Вона передбачає до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.
Підозру в колабораціонізмі заочно оголосили 53-річній жінці, яка під час окупації працювала у незаконно створеному «пенсійному фонді Ізюмського району» в Боровій. Як розповіли у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області, вона погодилася стати «завідувачкою сектору обслуговування громадян смт Борова».
«Жінка контролювала та організовувала роботу фонду в незаконно створеній тимчасовій окупаційній адміністрації держави-агресора в селищі Борова. Брала участь у нарадах», — додають у поліції.
Справу розслідують за ч. 5 ст. 111-1. Максимальне покарання за цією статтею — 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років та з конфіскацією майна.
Депутату з Куп’янського району оголосили підозру в пособництві окупантам, жінці з Ізюмщини та молодику з Борової — у колабораціонізмі.