Web Analytics

На Харківщині прогнозують нічні морози до -5 градусів

З 30 вересня в Харківській області похолоднішає, очікуються заморозки — як на поверхні ґрунту, так і в повітрі.

Погоду в регіоні найближчими днями визначатиме антициклон Lioba, повідомили у Харківському гідрометцентрі.

«Під впливом потужного антициклону Lioba вночі та вранці 30 вересня та 1 жовтня в Харківській області очікуються сильні заморозки в повітрі від 0 до -5 градусів (другий рівень небезпечності, «помаранчевий»), — попереджають синоптики.

Увага Під впливом потужного антициклону "Lioba", вночі та вранці 30 вересня та 1 жовтня по Харківській області очікуються сильні заморозки у повітрі 0...-5°, (ІІ-й рівень небезпечності, помаранчевий).

Опубликовано Харківський регіональний центр з гідрометеорології Вторник, 28 сентября 2021 г.

За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, заморозки очікуються до 3 жовтня включно в більшості регіонів — крім західних областей та узбережжя морів. На поверхні ґрунту та місцями у повітрі буде 0-5 градусів. У північно-східних областях у повітрі — 0-3 градуси.

У Київській області можливі заморозки на ґрунті 0-5 градусів та подекуди й у повітрі 0-2 градуси.

Загаром у жовтні середня температура та кількість опадів в Україні має бути в межах норми, вважають в Укргідрометцентрі.

За попереднім прогнозом на місяць, середня місячна температура в межах від +7 до +12, у Карпатах +6-7°. Це близько до кліматичної норми.

Очікувана кількість опадів — 28-67 мм (у Карпатах місцями 80-105 мм), що також у межах норми.

Зазвичай у жовтні середня температура становить +6-13 градусів, у Карпатах місцями +4-5. Опадів буває 29-54 мм (на високогір′ї Карпат може бути до 120-129 мм).


В Українському гідрометеорологічному інституті НАН прогнозували, що на початку жовтня температура становитиме близько +15, а потім знову різко знизиться. Друга частина місяця буде нестійкою, з різкими похолоданнями та потепліннями. Наприкінці місяця знову похолоднішає.