Web Analytics

На Харківщині на Великдень посилять охорону порядку

За порядком у Харківській області під час великодніх свят стежитимуть майже 2 тис. силовиків.

Відзначати Великдень цього року будуть 1 і 2 травня. На Харківщині богослужіння проходитимуть у 315 храмах. Очікується, що їх відвідають близько 50 тис. людей, кажуть у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

Чергувати під час свят будуть 1255 поліцейських, 160 нацгвардійців, понад 360 курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ і 100 курсантів академії Національної гвардії.

«Правоохоронці нестимуть службу поблизу храмів, де відбуватимуться богослужіння — забезпечуватимуть публічний порядок та слідкуватимуть за дотриманням громадянами карантинних обмежень», — кажуть у поліції.

Загалом в Україні на Великодні свята чергуватимуть понад 27 тис. силовиків, повідомив під час наради заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий. Серед них – більше ніж 20 тис. поліцейських, 1,3 тис. гвардійців, 4,7 тис. рятувальників і 900 курсантів.

«Починаючи з 1 травня Україну чекають тривалі свята і пам'ятні дати: 1 травня, Великдень, який припадає на 2 травня, 8 травня — День пам'яті та примирення, 9 травня — День перемоги над нацизмом та тривалі вихідні дні. Крім того, 2 травня будемо вшановувати жертв трагічних подій в Одесі. Тому, всі підрозділи МВС повинні бути готові до забезпечення публічної безпеки та порядку у першій декаді травня. Безумовно, не можна забувати і про карантинні обмеження, які продовжуються», — наголосив Яровий.

За його інформацією, на Великдень працюватимуть понад 13 тис. храмів. Очікуються, що релігійні заходи відвідають близько 1 млн людей.

Голова Національної поліції Ігор Клименко зазначив, що правоохоронці мають насамперед запобігати правопорушенням.

«У приміщеннях храмів треба здійснити відмежування громадян з дистанцію 1,5 метра, один громадянин на 4 кв. м. Дистанцію треба забезпечити й під час освячення кошиків та хресних ходів, якщо вони будуть. Безумовною умовою є носіння захисних масок як всередині храмів, так і поруч з ними. Треба звернути увагу і на обмеження таких обрядів як прикладання до ікон, миропомазання та святе причастя», — перелічив він.

Клименко додав, що 1 травня — День праці. У цей день традиційно активізуються профспілкові організації: можуть проводити тематичні акції.

За даними командувача Нацгвардії Миколи Балана, з 1 травня щоденно чергуватимуть понад 3,5 тисячі гвардійців, 120 автопатрулів і понад 60 патрулів зі службовими собаками.

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дайнеко запевнив, що обстановка на державному кордоні наразі «стабільна та контрольована».

«Однак підрозділи ДПСУ готові до її загострення на ділянці кордону з Росією. Утримуються в готовності бойові резерви, активізовано підрозділи розвідувальної та розшукової діяльності», — розповів Дейнеко.

Прикордонники також стежать, щоб до України не потрапили «небажані особи» та представники російських спецслужб, які можуть вдатися до провокацій.

Служба безпеки України просить бути особливо уважними під час свят, попереджає речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«Щороку у цей період традиційно  посилюється російська пропаганда, інформаційні вкиди та фейки, зростає вірогідність диверсій, щоб дестабілізувати ситуацію в нашій країні», — пояснює він.

Мешканців Харкова і області просять звертатися до СБУ в таких випадках:

  • якщо відомо про наміри здійснити теракт, диверсію чи іншу протиправну діию;
  • якщо помітили підозрілих осіб, які цікавляться військовими об’єктами, будівлями органів влади, велелюдними місцями;
  • якщо побачили підозрілі транспортні засоби чи безпілотні літальні апарати поблизу стратегічних об’єктів;
  • виявили підозрілі предмети чи засоби ураження у громадських місцях.

Телефон гарячої лінії Управління СБУ в Харківській області — (057) 700 34 50.

«Інформація, отримана через телефон довіри СБУ, є конфіденційною і буде ретельно перевірена», — нагадує Абдула.


На Харківщині від середини квітня тривають масштабні антитерористичні навчання за участі СБУ, поліції, Нацгвардії та інших силових структур. Їх проводитимуть до кінця травня у всіх районах Харківщини.