Web Analytics

На Харківщині до червоної зони увійшли чотири міста та вісім районів

З 9 листопада набуває чинності оновлене карантинне зонування, запроваджене через поширення коронавірусної інфекції.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила карантинне зонування 6 листопада, повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.

«З 00 годин 00 хвилин 9 листопада (понеділок) почне діяти нове епідемічне зонування. Місто Київ залишається у помаранчевій зоні», — уточнив він.

На Харківщині до червоної зони увійшли міста Харків, Лозова, Первомайський і Чугуїв, а також Барвінківський, Богодухівський, Валківський, Зачепилівський, Золочівський, Коломацький, Чугуївський і Шевченківський райони області.

Люботин, Лозівський і Первомайський райони перевели з червоної до помаранчевої зони, у ній перебуватиме й решта населених пунктів регіону.

Інфографіка: Telegram/Олег Немчінов

У протоколі регіональної комісії з ТЕБ та НС зазначається, що епідемічна ситуація на Харківщині продовжує загострюватися. За останні два тижні (з 23 жовтня до 5 листопада) в області лабораторно підтвердили 9 538 випадків COVID-19 — 358,58 на 100 тисяч населення. З них у Харкові — 6457, дві третини від загальної кількості.

«Перевищено показник у 320 на 100 тис. населення у Шевченківському (560,4), Зачепилівському (433,3), Коломацькому (425,8), Богодухівському (379,8), Золочівському (356,42), Валківському (340,5), Чугуївському (341,17) районах і містах Чугуїв (495,3), Первомайський (420,38) і Лозова (383,26)», — наводить дані комісія.

Раніше встановлені на Харківщині карантинні обмеження залишаються чинними. Є доповнення: закладам громадського харчування, торгівлі та побутового обслуговування дозволили працювати на дві години довше, до 22:00.

Регіональна комісія також дозволила:

  • Транспортні перевезення (за наявності масок і тільки на місцях для сидіння), посадку пасажирів у приміський, міжміський, внутрішньообласний і міжобласний транспорт.
  • Роботу дитячих садків, санаторних і спеціалізованих шкіл.
  • Відвідування закладів культури та кінотеатрів — лише у масках і не більше ніж на 50% місць.
  • Заклади торговельного і побутового обслуговування, ТРЦ можуть працювати з 7.00 і до 22.00 (ті, хто продає продукти, пальне, ліки, засоби гігієни, агротовари тощо — без обмежень у часі).
  • Дозволена банківська і страхова діяльність, медична і ветеринарна практика, обслуговування автомобілів, ремонт комп'ютерів і побутових приладів, робота закладів поштового зв'язку тощо.
  • Також дозволяється тренування спортсменів зі збірних команд.

Водночас все ще забороняється навчання в школах (за винятком 1-4 класів), робота розважальних закладів, спортивних залів і фітнес-центрів (крім стадіонів на відкритому повітрі). Також не можна відвідувати заклади соціальної або реабілітаційної допомоги (за винятком екстрених послуг).

Харківська міська комісія з ТЕБ та НС ухвалила подібний перелік обмежень. Виняток — робота фітнес-центрів і спортзалів, яким дозволили працювати за умови не більше одного відвідувача на 10 кв. м приміщення.

На засіданні міської комісії нагадали, що в Харкові все ще діє повна заборона на проведення дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів) тощо.

«Відповідальність за недотримання карантинних заходів несе власник розважальних закладів або організатор розважальних заходів», — наголошують у міській комісії.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що з огляду на ситуацію з поширенням коронавірусу в Україні пропонується запровадити карантин вихідного дня (раніше урядовці казали, що це рішення ще обговорюється).

За його словами, з 00:00 суботи до 00:00 понеділка працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки.

«Все інше, зокрема, заклади громадського харчування будуть працювати тільки на винос, ТРЦ ми рекомендуємо закривати, не проводити заходи», — зазначив Степанов.

За даними Міністерства охорони здоров'я, протягом минулої доби, 8 листопада, в Україні зафіксували 8687 нових випадків COVID. Шпиталізували 1100 людей. Одужали 2277, померли – 115.

За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, за добу в регіоні виявили 717 нових випадків, з них 466 — у Харкові. Діагноз COVID-19 також підтвердили у 89 мешканців Харківського району, 29 — Красноградського, 28 — Ізюмського, 20 — Борівського,17 — Вовчанського, 15 — Зміївського, 13 — Зачепилівського, 11 — Краснокутського, 10 — Богодухівського, восьми — Люботина, п'яти — Коломацького району, трьох — Шевченківського, двох — Нововодолазького, одного — Первомайського.

Усього в області зареєстровано 44 632 лабораторно підтверджені випадки СOVID. Одужали 10 017 хворих, померли — 595.