Web Analytics

На Харківщині депутата й експоліцейського підозрюють у держзраді

Ще двом мешканцям Харківської області заочно оголосили підозру в державній зраді — колишньому поліцейському із Чкалівської громади та депутату з Дворічної. Жительці селища Шевченкове також повідомили про підозру в колабораціонізмі.

Про оголошення підозри трьом мешканцям регіону Харківська обласна прокуратура повідомила 27 червня.

Один з підозрюваних — колишній правоохоронець із Чкалівської громади. Коли її окупували на початку березня, він, за даними слідства, добровільно перейшов на бік окупантів та почав допомагати їм.

«Підозрюваний очолював автомобільну колону російських військових, у якій вони їздили за адресами мисливців та учасників АТО. У мисливців вони відбирали зброю, а учасників АТО змушували їхати на «перевірку». У ветерана АТО експоліціянт спільно з представниками країни-агресора забрав мікроавтобус на потреби російської армії», — кажуть у прокуратурі.

У вільний час чоловік привозив російським військовим продукти на блокпости. Також — показував, де краще розміщувати артилерію та іншу техніку, щоб завадити наступу ЗСУ.

Другий підозрюваний — депутат із селища Дворічна Василь Дорошенко. Йому 67 років, він обирався до Дворічанської селищної ради від «Опозиційної платформи — За життя».

«Депутат Дворічанської селищної ради від забороненої на теперішній час політичної партії перейшов на бік ворога. На вимогу кремлівських представників підозрюваний обійняв незаконну посаду першого заступника виконуючого обов‘язки начальника Дворічанської тимчасової адміністрації Куп’янського району Харківської області», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Крім того, він збирав інформацію про власників мисливської, щоб потім передати її відомості окупантам. А у квітні на зборах громадян біля селищної ради — публічно заявив про нібито «перехід» Дворічанської громади до складу Росії.

У колабораціонізмі підозрюють 49-річну мешканку Шевченкова. У повістці, яку оприлюднила прокуратура, вказане її ім'я — Віта Стрижко. Це дружина Андрія Стрижка, самоназваного керівника адміністрації селища. Його самого підозрюють у публічній нарузі над державними символами України: у червні чоловік зірвав з районної дошки пошани герб України, розірвав та кинув на землю.

За даними слідства, жінка добровільно очолила організаційно-інформаційний відділ.

«Очільниця» відділу вела документообіг, організовувала роботу з прийому документів для отримання виплат від країни-агресора. Крім того, жінка збирала дані щодо діяльності структурних підрозділів органу окупаційної влади та складала план їх дій на тиждень», — описує роботу жінки прокуратура.

Усім трьом підозру оголосили заочно. Експравоохоронцю та депутату — за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення.

Мешканці Шевченкового оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність). Їй загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.


У державній зраді також підозрюють депутата Ізюмської міськради від «ОПЗЖ» Анатолія Фомичевського, мера Вовчанська Анатолія Степанця та міського голову Куп'янська Геннадія Мацегору. За інформацією голови Харківської обладміністрації Олега Синєгубова, Мацегору, який ще наприкінці лютого запропонував підтримку російським військовим, пізніше арештували самі окупанти.

Фото на головній: «РБК-Україна»