Web Analytics
На фронті загинув харківський скульптор та музикант Антон Дербілов | MediaPort

Антон Дербілов від початку російського повномасштабного вторгнення захищав Україну в лавах Національної гвардії.

Антон Дербілов («Патрік») загинув внаслідок мінометного обстрілу 6 квітня у бою за звільнення Кремінної Луганської області, повідомили у 5-й Слобожанській бригаді НГУ

«Солдат Дербілов Антон був ветераном Слобожанського контрнаступу. За життя нагороджений медалями «За хоробрість у бою», «Незламним героям російсько-української війни» та «За доблесну службу», — йдеться у дописі бригади. 

Антон Дербілов служив у Нацгвардії з лютого 2022 року. Фото: Антон Дербілов/Facebook
Антон Дербілов служив у Нацгвардії з лютого 2022 року. Фото: Антон Дербілов/Facebook

У 43-річного Антона Дербілова залишилися дружина та троє доньок.

За життя Антон Дербілов створив студію Sirko Toys, де виготовляв мініатюрні скульптури на воєнну тематику і зібрав колекцію з близько 10 тисяч солдатиків. Він також грав на укулеле у харківському гурті Alcohol Ukulele.

Антон Дербілов — з родини художників. Він створював мініатюрні скульптури, займався музикою і танцями. Джерело фото: twitter.com/nedobalkan
Антон Дербілов — з родини художників. Він створював мініатюрні скульптури, займався музикою і танцями. Джерело фото: twitter.com/nedobalkan


В інтерв’ю ZN.UA, яке вийшло у березні 2023 року, Антон розповів, що пішов до війська на наступний день після вторгнення росії і, шукаючи, як стати до війська, випадково приєднався до Нацгвардії. Він згадував, що один з найстрашніших боїв прийняв у грудні біля Кремінної. 

«Окопна війна найстрашніша. Ти сидиш і реально взагалі нічого не можеш зробити. Влучать чи не влучать. Ти можеш трохи глибше закопатися. Можеш приблизно вирахувати місце, де залягти, щоб тебе не накрило осколком. Але це тільки трохи знижує ймовірність. Рулетка. І, по суті, ти перебуваєш у цьому стані 24 години на добу. Це дуже важко», — розповідав Антон Дербілов.

Скульптор і музикант говорив, що мав величезне бажання творити, як і робив все життя. Але під час війни не мав на це фізичних і моральних сил. «За всю війну намалював один портрет товариша, подарував йому на день народження. Для творчого пошуку мені потрібні внутрішній спокій, гармонія. На війні мозок відмовляється ставити творчі завдання і виконувати їх», — пояснював «Патрік».