Web Analytics

На деокупованій Вовчанщині відновлюватимуть 13 га лісів

Лісгосп у Вовчанському районі Харківщини готується до осінніх робіт попри близькість до лінії фронту та регулярні обстріли.

Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів.

В агентстві нагадали, що територія Вовчанського лісгоспу близько пів року була під окупацією і досі потерпає від обстрілів. Пошкоджені будівлі лісництв, цехи з перероблення деревини, гаражі з технікою, шишкосушарка тощо.

Частину виробничих ділянок, садиб і розсадників вже розмінували, проте ще треба обстежити майже всю територію лісового фонду.

Фото: Державне агентство лісових ресурсів

Працівники лісгоспу поступово відновлюють роботу.

«Певною мірою вдалось зберегти насіння хвойних порід, зібране ще взимку 2021 року: частину цієї весни висіяли в теплицях на площі близько 0,05 га. Також навесні підприємство створило лісові культур на площі 35,1 га», — йдеться в повідомленні.

Восени планують взятися за відновлення 13,4 га лісів на безпечних ділянках, які вже оглянули сапери.

Державне агентство лісових ресурсів

Увесь садивний матеріал лісгосп вирощує самостійно.  

«Після пошкоджень бойовими діями рф ліній електромереж Вовчанщини  унеможливився ретельний догляд та полив теплиць і розсадників. Але лісівники не втрачають надії та вручну підносять воду і поливають сіянці, з яких буде створений майбутній ліс», — додають в агентстві.

Найбільший за площею розсадник Вовчанського лісгоспу — в Жовтневому лісництві, яке регулярно зазнає російських обстрілів.


Останніми тижнями через російські обстріли на Харківщині неодноразово спалахували лісові пожежі, найчастіше — в Куп’янському районі.