Web Analytics

Завантаження...

На Чугуївщині ексгумували тіло дитини, вбитої окупантами

Слідчі 21 жовтня ексгумували в селі Новий Бурлук на Харківщині тіло 10-річної дівчинки, яка загинула наприкінці лютого. За даними правоохоронців, дитина дістала поранення, коли російський снайпер обстріляв авто, в якому вона їхала з родичами. Коли дівчинку везли до лікарні — знову потрапили під обстріл, вона не вижила.

Село Новий Бурлук на Чугуївщині опинилося в окупації з першого дня війни, кажуть у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області

«За словами місцевих жителів, солдати російської армії поводились зухвало – оселилися у домівках громадян, відібрали автомобілі, забирали домашню худобу, їжу, мародерствували. І вбивали», — кажуть у ГУНП.

Загибла 10-річна дівчинка до війни разом з батьками жила у Харкові. До села її перевезли, бо вважали, що там буде безпечніше, розповів її дідусь. 25 лютого він з онукою поїхав за бабусею в магазин, де вона працювала.

«У цей час російський снайпер прострелив їх автівку. Куля влучила в дитину та пройшла наскрізь. Під час транспортування пораненої дівчинки до медичного закладу в Чугуїв їх автомобіль знову потрапив під обстріл. Дівчинка загинула, дідусь з бабусею отримали поранення», — цитують розповідь дідуся у поліції.

Фото: ГУНП у Харківській області

Тіло дитини чоловік ніс на руках до найближчого села. Спочатку поховав онуку на своєму подвір’ї, а згодом перепоховав на місцевому кладовищі, розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Слідчі відкрили справу за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення.

За даними Офісу генерального прокурора на 23 жовтня, в Україні через російське вторгнення загинули 430 дітей, більш ніж 820 поранені.

«Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях», — зазначають у відомстві.

Найбільше постраждалих дітей — у Донецькій, Харківській та Київській областях.


 У деокупованому селищі Козача Лопань під Харковом знайшли тіла двох чоловіків зі слідами катувань. Хто вони — наразі з'ясовують.