Web Analytics
Митрополит УПЦ МП Павло під домашнім арештом: що відбувається в Лаврі | MediaPort

Біля Києво-Печерської Лаври продовжують перебувати прихильники та супротивники Української православної церкви Московського патріархату. З 29 березня представники УПЦ мали остаточно залишити комплекс, бо національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» розірвав з ними договір про використання приміщень Нижньої Лаври. Але духовенство УПЦ МП відмовилося та заблокувало будівлю.

На сторінці УПЦ МП у Facebook 3 квітня поширили фото та відео з-під стін Лаври.

«Молитовне стояння під стінами Лаври продовжується», — йдеться у дописі.

Поруч стоять люди, які виступають проти УПЦ МП. На їхнє переконання, представники УПЦ МП підтримують проросійські погляди. 

У Службі безпеки України заявили, що колишній настоятель Києво-Печерської Лаври митрополит Павло (Петро Лебідь) розпалює релігійну ворожнечу, виправдовує і заперечує збройну агресію рф проти України.

«Встановлено, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза», — кажуть у відомстві.

1 квітня митрополиту Павлу оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Також оприлюднено аудіозаписи, як стверджують у СБУ, телефонних розмов митрополита. Серед іншого, він схвально висловлюється щодо окупації Херсона, згадує «американські лабораторії» — один з наративів російської пропаганди, критикує бійців тероборони, закликає молитися за патріарха Російської православної церкви Кирила.

2 квітня Шевченківський райсуд Києва обрав митрополиту Павлу запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт на 60 діб, повідомило Громадське. Суд зобов’язав його носити електронний браслет.

Митрополит Павло зобов’язаний залишатися за місцем реєстрації — у селі Вороньків на Київщині. Сам він каже, що там немає зв‘язку, світла і навіть «нема де ночувати».

Прокуратура також просила заборонити митрополиту вести соцмережі та публікувати відеозвернення, але це клопотання суд вирішив не задовольняти.


У 2022 році СБУ розпочала контррозвідувальні та безпекові заходи у церковних установах УПЦ МП, зокрема й на Харківщині. За їх підсумками загалом по Україні порушили 61 кримінальну справу стосовно 61 священнослужителя. Суди вже винесли сім вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік окупантів, двох вже обміняли на полонених бійців Сил оборони.