Web Analytics

«Мистецтво свободи»: у Харкові відкриють виставку, присвячену театру «Нафта»

Відвідувачам виставки, що відкриється 29 березня в Kharkiv Media Hub, пропонують «два різні погляди двох митців» — фотографа Олександра Осіпова та художника Андрія Скрипки.

Про це йдеться в анонсі виставки «Мистецтво свободи: Театр «Нафта».

«Два різні погляди двох митців, Олександра Осіпова та Андрія Скрипки, на одну історію незалежного театру «Нафта» — харківського театру, який продовжує свою діяльність у місті під час повномасштабної війни», — зазначають організатори.

Фотограф Олександр Осіпов знімає вистави «Нафти» з моменту її заснування у 2018 році. Після відновлення роботи театру влітку 2023 року — додав і життя за лаштунками: репетиції, приготування у гримерці тощо. Він також провів майже місяць разом з учасниками освітнього проєкту «Нафталаб» — молодими харківськими акторами, які надолужували практику, втрачену через пандемію COVID-19 і війну. Пережиті відчуття та атмосферу Осіпов передав у фотоісторії, яку вперше покажуть широкому загалу саме на цій виставці.

Художник Андрій Скрипка з 2009 року малював різні місця очікування, у 2021-му прийшов до «Нафти» — «завітати в гості та помалювати».

«На цю його ініціативу погодились, але це стало найскладнішим викликом для митця. Рухи акторів і сама подія дуже динамічні — це впливає на роботу і сам підхід в малюванні. Цей досвід став схожий на відкриття нового, хоча театр і малювання — старі як світ мистецтва та завжди поруч», — вказано в анонсі.

У 2022 році театр був в евакуації у Львові. Після повернення до Харкова режисер Артем Вусик запропонував зробити спільний проєкт.

В експозиції вперше представлять малюнки, зібрані з кількох вистав: 

  • «Храм» (Харків, 2021);
  • «Перший день війни» (Львів, 2022); 
  • «Щур» (Харків, 2023);
  • «Веселка на Салтівці» (Харків, 2023).

Відкриття — 29 березня о 16:00 в Kharkiv Media Hub (площа Свободи, 5, Держпром, 5-й під'їзд). Відвідати виставку можна буде до 20 квітня — з понеділка по суботу, з 11:00 до 18:00.

Чільне фото: Театр «Нафта»/Facebook

Блок новин за темою