Музейники оцифровують харківські архіви «Розстріляного відродження»
У державному історико-культурному заповіднику «Тустань» оцифровують евакуйовані архіви Харківського літмузею.
Фахівці хочуть оцифрувати близько 2 тис. предметів, серед яких — рукописи Леся Курбаса, Івана Дніпровського та Миколи Хвильового, повідомляє заповідник «Тустань» у Facebook.
Працюють музейники не на Львівщині, а у іншому регіоні, куди вивезли задля збереження колекцію.
В евакуйованій колекції — архіви «Розстріляного відродження»: періодичні видання, рукописи та документи.
«Ми почали процес оцифрування колекції ще до повномасштабного вторгнення, але на набагато простішому обладнанні. А завдяки співпраці з HeMo (Ukrainian Heritage Monitoring Lab — проєкт моніторингу культурної спадщини, — ред.), ми маємо доступ до сканера, який дозволяє сканувати більш чутливі видання, оскільки має спеціальні платформи та особливі налаштування», — говорить головний зберігач фондів Харківського літературного музею Тетяна Рудь.
За словами завідувачки відділу цифрового обліку Марини Грачової, під час сканування діють за міждународними стандартами для фото та інформації.
«Це дуже важливо, аби коли ми завантажимо колекцію на агрегатори, дослідники з усього світу могли зрозуміти наші описи. Також плануємо розміщувати колекцію на нашому сайті, коли він оновиться. Для нас доступність колекції для дослідників дуже важлива», — зазначила Грачова.
Чільне фото: Тустань (Tustan’)/Facebook