Web Analytics

Музейники оцифровують харківські архіви «Розстріляного відродження»

У державному історико-культурному заповіднику «Тустань» оцифровують евакуйовані архіви Харківського літмузею.

Фахівці хочуть оцифрувати близько 2 тис. предметів, серед яких — рукописи Леся Курбаса, Івана Дніпровського та Миколи Хвильового, повідомляє заповідник «Тустань» у Facebook.
Джерело фото: Тустань (Tustan')/FacebookПрацюють музейники не на Львівщині, а у іншому регіоні, куди вивезли задля збереження колекцію.
В евакуйованій колекції — архіви «Розстріляного відродження»: періодичні видання, рукописи та документи. 

Джерело фото: Тустань (Tustan')/Facebook

«Ми почали процес оцифрування колекції ще до повномасштабного вторгнення, але на набагато простішому обладнанні. А завдяки співпраці з HeMo (Ukrainian Heritage Monitoring Lab — проєкт моніторингу культурної спадщини, — ред.), ми маємо доступ до сканера, який дозволяє сканувати більш чутливі видання, оскільки має спеціальні платформи та особливі налаштування», — говорить головний зберігач фондів Харківського літературного музею Тетяна Рудь.

Джерело фото: Тустань (Tustan')/FacebookЗа словами завідувачки відділу цифрового обліку Марини Грачової, під час сканування діють за міждународними стандартами для фото та інформації. 

Джерело фото: Тустань (Tustan')/Facebook

«Це дуже важливо, аби коли ми завантажимо колекцію на агрегатори, дослідники з усього світу могли зрозуміти наші описи. Також плануємо розміщувати колекцію на нашому сайті, коли він оновиться. Для нас доступність колекції для дослідників дуже важлива», — зазначила Грачова.

Чільне фото: Тустань (Tustan')/Facebook

Блок новин за темою