Web Analytics
Музей Сковороди, зруйнований росією, можна відвідати онлайн: які маршрути пропонуються | MediaPort

Команда Національного літературно-меморіального музею імені Григорія Сковороди, зруйнованого російським ракетним ударом по селу Сковородинівка на Харківщині у травні 2022 року, запустила новий проєкт.

Проєкт «Музей майбутнього» дає змогу подорожувати закладом в онлайн-форматі, йдеться в повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики.

Фото: МКІП

На сайті музею, окрім його історії, є два онлайн-маршрути: «Сковорода садівник» та «Сковорода друг». 

  • «Сковорода садівник» розповідає про життя поета та дуб, під яким він любив відпочивати. Дерево вціліло після ракетного удару і стало одним із ключових символів музею. Окрім цього, відвідувачі сайту можуть передзамовити «Жолудь Сковородуба», який потім можна буде виростити самостійно.
  • «Сковорода друг» дозволяє дізнатися історію дружби педагога зі своїм учнем Михайлом Ковалинським, а також написати листа філософу та отримати відповідь від його імені.

У серпні планують відкрити ще один напрямок — «Сковорода серцелюб»: він залучатиме відвідувачів «не тільки до духовної взаємодії з мислителем, а й до добрих справ».

Фото: МКІП

Ініціатори музею пояснюють, що, впроваджуючи цінності філософа, звертали увагу більше на зміст, «відкидаючи стереотипні уявлення про форму».

«Платформа — нова безпечна форма музею та одна велика казка про нашого справжнього друга Григорія Савича. Ця казка огортає відвідувача, дає відчуття безпеки та щемкого дитячого щастя всередині,  якого нам, дорослим і малим, так не вистачає», — зазначає кураторка проєкту «Музей майбутнього», заступниця директора закладу Настя Іщенко.

Фото: МКІП

Меморіальний музей Григорія Сковороди в Богодухівському районі зазнав руйнувань під час російського обстрілу на початку травня 2022 року. За оцінками Мінкульту, відновлення потребуватиме більш як 100 млн грн.

У липні 2023-го в Харківській обладміністрації повідомили, що будівлю планують законсервувати. У жовтні музей оголосив тендер на першочергові роботи.

Читайте також«301 Справжній друг Сковороди»: музей філософа на Харківщині збирає кошти на протиаварійні роботи