Web Analytics
МОЗ дозволило дорослим безоплатно вакцинуватися проти кору | MediaPort

Відтепер дорослі будь-якого віку можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також МОЗ дозволило робити безоплатне щеплення немовлятам з шести місяців.

Про зміни щодо щеплень проти кору для дорослих і немовлят розповіли у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

«Досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди із груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Втім кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає. Зараз безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку», — кажуть у МОЗ.

Вакцинувати обіцяють всіх дорослих, які:

  • контактували з хворими (щеплення рекомендують  зробити впродовж 72 годин);
  • не хворіли на кір і не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
  • за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Для формування імунітету дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору.

Також МОЗ дозволив робити безоплатне щеплення від кору немовлятам вже з шести місяців. У міністерстві пояснили, що за Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитина має отримати у 12 місяців. До цього віку її має захищати колективний імунітет — якщо принаймні 95% населення вакциновані. Проте зараз, під час спалаху кору через недостатній рівень вакцинації, для немовлят є ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті.

«У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і шість років (друга доза)», — кажуть у міністерстві.

Проте, звертають увагу лікарі, інтервал між щепленнями має бути не менше одного місяця.

Вакцинуватися можна у комунальному медичному закладі, де пацієнт підписав декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та у лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я.

Фото: Facebook/moz.ukr
Фото: Facebook/moz.ukr

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, від початку року на кір захворіло понад 45 тисяч людей: близько 21 тисячі дорослих і 24 тисячі дітей (загалом з початку спалаху — більше 100 тисяч). Протягом останніх тижнів найбільше нових випадків реєструють у Харківській, Тернопільській, Київській, Рівненській областях і Києві.

На Харківщині за тиждень захворюваність зросла на 19%, повідомляють у Харківському обласному лабораторному центрі. Кір виявили у 389 людей, 25,9% з яких — діти. Найбільше випадків — у Харкові (272). У Харківському районі — 30, у Чугуївському — 14, у Красноградському — 11, у Зміївському — 10, у Дергачівському — дев’ять.

Понад дві третини захворілих в регіоні з початку року —– дорослі, зазначають у лабцентрі.

Читайте MediaPort у Telegram