Web Analytics

Мовне питання: львівський суд частково задовольнив позов до Харківської міськради

Львів'янин Святослав Літинський вимагав від мерії Харкова скасувати рішення про статус російської мові як регіональної, прийняте у 2012 році. Суд зобов’язав чиновників розглянути його заяву.

Справу розглядав Львівський окружний адміністративний суд. Святослав Літинський вимагав від Харківської міськради скасувати рішення про функціонування у Харкові регіональної мови. За інформацією прес-служби Харківської міськради, суд задовольнив позов частково.

«11 січня Львівській окружний адміністративний суд оголосив рішення, яким відмовив Святославу Літинському, який не є членом територіальної громади Харкова, в задоволенні його позовних вимог в частині вжиття заходів щодо скасування рішення Харківської міськради про функціонування регіональної мови. При цьому суд зобов'язав міськраду повторно розглянути звернення Літинського», — прокоментували у міськраді.

В прес-службі також зазначили, що суд оголосив вступну та резолютивну частини рішення, воно ще не набуло чинності.

Святослав Літинський вважає рішення перемогою. 

«Суд визнав протиправною бездіяльність міської ради щодо неналежного розгляду моєї заяви та зобов'язав міську раду повторно розглянути звернення із врахуванням висновків суду», — написав позивач 11 січня у Facebook.

Скріншот: Facebook/Svyatoslav Litynskyy

Юридичний департамент Харківської міськради готує апеляційну скаргу.

Харківська міська рада у серпні 2012 року прийняла рішення «Про першочергові заходи щодо виконання в Харківській області Закону України «Про засади державної мовної політики», яким надавала російській мові статус регіональної у Харкові. У грудні 2018-го мер Геннадій Кернес заявив, що міськрада поки не планує скасовувати це рішення.

Харківська обласна рада аналогічне рішення скасувала. Проте голова облради Сергій Чернов заявив, що російська мова в Харківській області зберігає статус регіональної на підставі Європейської Хартії регіональних мов нацменшин.

Святослав Літинський вже неодноразово позивався до органів влади та комерційних структур із вимогами, що стосувалися більш широкого використання української мови. За даними ЗМІ, він судився, зокрема, з Апаратом Верховної Ради, Міністерством внутрішніх справ, компаніями Samsung, Hewlett Packard. Він також вимагав у суді отримання паспорта без сторінки російською мовою.

Читайте MediaPort у Telegram