«Могли зірвати поставку техніки на фронт»: на Південній залізниці викрили оборудки з рейками — СБУ
Харківські правоохоронці затримали двох посадовців Південної залізниці. Чоловіків підозрюють у розтраті, службовому підробленні та хабарництві.
Підозрювані — 59-річний керівник одного з підрозділів Південної залізниці та його 43-річний заступник, повідомляють у Харківській обласній прокуратурі.
За даними слідства, у травні 2022 року вони використовували для ремонту пошкоджених від російських обстрілів залізничних колій на Харківщині не нові рейки, а старі, майже зношені. Проте офіційно оформлювали все так, нібито деталі — найновіші.
«Спочатку вони штучно завищували знос рейок, вилучених під час планових ремонтів залізничних колій Харківської області, оформлюючи старі, але ще відносно придатні як металобрухт. Саме їх потім використовували для ремонту пошкоджених колій», — йдеться у повідомленні прокуратури.
Щоб списати рейки, службовці за документами нібито передавали їх громадському об’єднанню, що не існує — начебто для виготовлення металевих «їжаків».
З новими рейками організували вже іншу схему.
«Ділки прийшли до одного з приватних підприємств «з перевіркою» і повідомили, що фірмі необхідно провести ремонт під’їзної колії. Вони таки організували встановлення нових рейок для підприємства, проте офіційно це не оформили. Замовлення виконувалось за готівку», — зазначають правоохоронці.
За твердженням прокуратури, службовці також наказали своїм підлеглим видаляти болгаркою маркування на нових рейках, щоб їх неможливо було ідентифікувати.
Він фірми вони встигли отримати 1,2 млн грн. «Укрзалізниця» зазнала шкоди майже на 2,5 млн грн.
Начальника підрозділу затримали біля вокзалу в Харкові, а його заступника — у Кіровоградській області.
«Їхня незаконна діяльність могла призвести до порушення логістичних шляхів Сил оборони на східному фронті. Також — зірвати поставки військової техніки на фронт», — коментують в Управлінні СБУ в Харківській області.
Обом службовцям оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 (розтрата майна);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
- ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди).
Підозрювані під вартою, їм загрожує до 12 років ув’язнення.
Правоохоронці затримали залізничника з Куп’янщини за підозрою у співпраці з російськими військами під час окупації. Чоловікові загрожує до п’яти років за ґратами з конфіскацією майна.