Web Analytics

Міськрада оскаржуватиме рішення суду про проспект Жукова — Кернес

Кернес прокоментував рішення Харківського окружного адміністративного суду, який визнав протиправним рішення міськради про повернення назви Жукова проспекту Григоренка.

Про це йдеться у повідомленні Геннадія Кернеса в офіційному Telegram. 

«Перше. Ми подаватимемо апеляційну скаргу на рішення Харківського окружного суду про начебто протиправне повернення проспекту імені Жукова. 

Друге. Ми наполягатимемо на тому, що мали право повернути його ім'я саме в рамках так званого «Закону про декомунізацію», оскільки Георгій Жуков був одним з ключових воєначальників, які звільняли Україну від нацизму», — йдеться у повідомленні. 

Сьогодні стало відомо, що 5 вересня Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги низки громадян та організацій, визнав протиправним та скасував рішення міськради про повернення попередньої назви (пр. Жукова) проспекту Григоренка.

Суд зазначив, що проєкт спірного рішення не був оприлюднений у встановленому законодавством порядку, в чому вбачається порушення процедури. Крім того, суд не прийняв до уваги посилання представника міськради на положення Закону «Про географічні назви» як на правомірну підставу повернення окремим географічним об`єктам їхніх історичних назв, оскільки цей закон не регулює спірні правовідносини (перейменування проспектів, які не відносяться до географічних об`єктів), а відтак не підлягає застосуванню.

Рішення суду ще не набрало законної сили і може бути оскаржене протягом 30 днів з дня оголошення.