Web Analytics

Мінреінтеграції нагадує, куди звертатися для безкоштовної евакуації

Жителі Харківської, Херсонської та Запорізької областей, які хочуть виїхати з небезпечних районів, можуть звертатися до місцевих органів влади та їхніх партнерів — волонтерських організацій.

Телефони для реєстрації на безкоштовну евакуацію з трьох областей нагадали у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Жителі небезпечних регіонів з питань безкоштовної евакуації можуть звертатися до місцевих органів влади та волонтерських організацій, які з ними співпрацюють», — мовиться у повідомленні.

Мінреінтеграції радить звертатися:

  • у Харківській області — на гарячу лінію волонтерської організації Helping to Leave: (093) 177 64 58;
  • у Запорізькій області — на гарячу лінію Запорізької ОВА: 0 800 503 508.
  • у Херсонській області — на гарячу лінію Херсонської ОВА: 0 800 330 951, (091) 481 78 45, або ж у Viber, Telegram, Signal, WhatsApp на номер (093) 011 95 96. Заявки також приймають у Telegram-боті Helping to Leave та у волонтерській організації Help People: (093) 696 97 88.

«Щоб не потрапити на гачок до аферистів, які під виглядом волонтерів вимагають гроші за евакуацію з небезпечних регіонів, варто пам’ятати: аферисти попередньо просять перерахувати передплату на картку, але свої зобов’язання не виконують і зникають», — застерігає міністерство.

Фото: ДСНС

За даними Харківської ОВА, з деокупованих територій області вже вивезли майже 25 тис. людей,з них понад 2,6 тис. — діти.

Виїхати на зиму днями запропонували жителям Куп'янська — через небезпеку та можливі проблеми з інфраструктурою. Евакуйованим обіцяють розміщення у прихистках, гуманітарну допомогу, харчування, медичну підтримку тощо.