Web Analytics

Міністром культури став ексгендиректор «1+1»

Народні депутати України на засіданні 4 червня розглянули питання про призначення ексгендиректора телекомпанії «1+1», нардепа Олександра Ткаченка Міністром культури та інформаційної політики.

Подання про його призначення доповідав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє пресслужба Верховної Ради. Він назвав Ткаченка фаховою людиною та «справжнім адвокатом культурних та креативних індустрій». 

«Я вважаю, що це дуже важливо, коли міністру болить за галузь, якою він опікується», — сказав Шмигаль. 

Серед пріоритетів роботи Ткаченко назвав відновлення та посилення фінансування галузі культури, завершення реструктуризації міністерства та проведення аудиту.

«Реальна цифра, яку потрібно спрямувати на підтримку культури та туризму — 3-4 млрд грн. Щоб вижити та повернути можливості для розвитку», — сказав Ткаченко. 

За призначення Ткаченка проголосували 263 депутати. 


Олександру Ткаченку 54 роки. З 2008 року очолював групу «1+1 Media», що належить до активів олігарха Ігоря Коломойського. На позачергових виборах до парламенту у 2019 році Ткаченка обрали народним депутатом за списком партії «Слуга народу», йшов під №9. В парламенті очолював Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Коментуючи ймовірне призначення міністром, Ткаченко говорив: «Я вже рік працюю політиком і в принципі вибір мій був свідомий. Стосовно роботи з Ігорем Валерійовичем: я з ним працював понад 10 років, безперечно, його добре знаю, але культура (сфера культури), і ті інтереси і виклики, які існують у сфері культури, мають мало дотичного до інтересів пана Коломойського».

Посаду Міністра культури, молоді та спорту України до березня обіймав Володимир Бородянський. 

Міністерство забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, державної мовної політики, охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання, популяризації України в світі, музейної справи, державного іномовлення, інформаційного суверенітету України та інформаційної безпеки, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, у молодіжній сфері, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні.