Web Analytics

Мера Харкова Геннадія Кернеса поховали: фото

Харківського міського голову Геннадія Кернеса 23 грудня поховали на цвинтарі №2 на вулиці Пушкінській. Під час прощання на кладовищі неподалік запустили феєрверк — поліція з'ясовує, хто це зробив. 

Кернеса поховали поруч з бійцями Другої світової війни, почесними харків’янами, навпроти могили колишнього голови Харківської обладміністрації Євгена Кушнарьова.

Під час прощання на відстані від кладовища зазвучав феєрверк. Поліція перевіряє, хто його ініціював. 

Проститися з мером до цвинтаря прийшли його близькі та друзі, колеги, жителі Харкова та інших міст.

Дивіться зібране «МедіаПортом» архівне відео про шлях Кернеса до мерства та події, учасниками яких він був. 


Прощальні заходи тривають з ранку. Геннадія Кернеса відспівували у Благовіщенському соборі, службу правив митрополит Онуфрій. Після цього організували громадянську панахиду в Оперному театрі. Черга охочих попрощатися з мером розтягнулася на кілька сотень метрів. Люди несли квіти та траурні вінки. На церемонії також були мер Києва Віталій Кличко, ексголова Харківської ОДА Михайло Добкін, нардеп Вадим Новінський, колишниій народний депутат Євгеній Мураєв. 

За порядком посилено стежили правоохоронці. Рух транспорту через траурні заходи сьогодні обмежений.


Про смерть Кернеса 17 грудня повідомив його друг Павло Фукс. Кернес пішов з життя після лікування коронавірусної хвороби в берлінській клініці «Шаріте». Його тіло привезли до Харкова увечері 21 грудня. 17, 18 та 23 грудня в Харкові оголосили днями трауру.