Web Analytics
Майже 100 вулиць і площ Києва позбулися назв, пов’язаних з РФ і СРСР | MediaPort

Київрада 25 серпня підтримала перейменування 95 вулиць, провулків і площ, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим. На наступному засіданні депутати обіцяють продовжити.

Рішення щодо перейменування 95 об’єктів підтримала 25 серпня більшість депутатів, повідомили у пресслужбі Київської міської ради.

«У час війни перейменовуємо міські об’єкти, щоб зменшити культурологічний вплив країни-агресора на свідомість киян. А також — унеможливити розповсюдження російської пропаганди та фальсифікацію української історії», — заявив секретар Київради Володимир Бондаренко.

Загалом експертна комісія відібрала для перейменування 296 об’єктів, які винесли на рейтингове електронне голосування.

Фото: Facebook/Київська міська рада
Фото: Facebook/Київська міська рада

Частину списку, схваленого депутатами, поширив Київський міський голова Віталій Кличко.

Серед іншого, змінять такі назви:

  • вул. Генерала Жмаченка — вул. Князя Романа Мстиславича;
  • вул. Маршала Малиновського —️ вул. Героїв полку «Азов»;
  • вул. Бударіна — вул. Українського відродження;
  • вул. Карла Маркса — вул. Гуцульська;
  • вул. Пітерська — вул. Лондонська;
  • вул. Мічуріна (у Солом’янському районі) — вул. Морських піхотинців;
  • вул. Ростовська — вул. Луцька;
  • площа Тульська — площа Героїв УПА.

«Процес перейменування в столиці ще не завершений. І вже на наступному пленарному засіданні ми продовжимо працювати над цими питаннями, аби завершити процес дерусифікації», — пообіцяв Кличко.



Як додав член Комісії з найменувань Тиміш Мартиненко-Кушлянський, замість проспекту Маяковського відтепер буде проспект Червоної Калини, а вулицю Маршала Якубовсього перейменували на Героїв Маріуполя.

Також на мапі столиці з’являться вулиці Княгині Інгігерди, Князя Любарта, Гетьмана Данила Апостола, Байди-Вишневецького, Сім’ї Бродських, провулки Ромський та Іллі Рєпіна тощо.


Громадська ініціатива «Харківська топонімічна група» пропонує повернути вулицям і площам Харкова попередні назви замість пов’язаних з Росією. Серед пропозицій — перейменувати вулицю Пушкінську на Німецьку, Маяковського — на Госпітальну, а Плеханівську — на Петінську. Загалом у списку понад 60 назв.