Майже 100 вулиць і площ Києва позбулися назв, пов’язаних з РФ і СРСР
Київрада 25 серпня підтримала перейменування 95 вулиць, провулків і площ, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим. На наступному засіданні депутати обіцяють продовжити.
Рішення щодо перейменування 95 об’єктів підтримала 25 серпня більшість депутатів, повідомили у пресслужбі Київської міської ради.
«У час війни перейменовуємо міські об’єкти, щоб зменшити культурологічний вплив країни-агресора на свідомість киян. А також — унеможливити розповсюдження російської пропаганди та фальсифікацію української історії», — заявив секретар Київради Володимир Бондаренко.
Загалом експертна комісія відібрала для перейменування 296 об’єктів, які винесли на рейтингове електронне голосування.
Частину списку, схваленого депутатами, поширив Київський міський голова Віталій Кличко.
Серед іншого, змінять такі назви:
- вул. Генерала Жмаченка — вул. Князя Романа Мстиславича;
- вул. Маршала Малиновського —️ вул. Героїв полку «Азов»;
- вул. Бударіна — вул. Українського відродження;
- вул. Карла Маркса — вул. Гуцульська;
- вул. Пітерська — вул. Лондонська;
- вул. Мічуріна (у Солом’янському районі) — вул. Морських піхотинців;
- вул. Ростовська — вул. Луцька;
- площа Тульська — площа Героїв УПА.
«Процес перейменування в столиці ще не завершений. І вже на наступному пленарному засіданні ми продовжимо працювати над цими питаннями, аби завершити процес дерусифікації», — пообіцяв Кличко.
Як додав член Комісії з найменувань Тиміш Мартиненко-Кушлянський, замість проспекту Маяковського відтепер буде проспект Червоної Калини, а вулицю Маршала Якубовсього перейменували на Героїв Маріуполя.
Також на мапі столиці з’являться вулиці Княгині Інгігерди, Князя Любарта, Гетьмана Данила Апостола, Байди-Вишневецького, Сім’ї Бродських, провулки Ромський та Іллі Рєпіна тощо.
Громадська ініціатива «Харківська топонімічна група» пропонує повернути вулицям і площам Харкова попередні назви замість пов’язаних з Росією. Серед пропозицій — перейменувати вулицю Пушкінську на Німецьку, Маяковського — на Госпітальну, а Плеханівську — на Петінську. Загалом у списку понад 60 назв.