Масове поховання в Ізюмі: криміналісти знайшли вже понад 260 тіл
У місці масового поховання в Ізюмі на Харківщині знайшли вже більш ніж 260 тіл людей, які загинули під час окупації міста російськими військовими. У деяких є сліди катувань, колото-різані рани, зв’язані руки.
Про ексгумацію тіл в Ізюмі звітували 21 вересня у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.
За даними на вечір 20 вересня, у місці масового поховання в лісі знайшли 263 тіла. Серед загиблих — двоє дітей. Загалом там 450 поховань вбитих і закатованих громадян та одна братська могила військових. У поліції наголошують: це жертви воєнних злочинів, вчинених російськими військовими та утвореною в місті окупаційною «владою».
Як розповів керівник криміналістів Нацполіції Ігор Малишев, коли почалася деокупація, на базі пересувних криміналістичних лабораторій створили спеціалізовані слідчо-криміналістичні групи. Вони розпочали збирати інформацію про злочини окупантів, відкрили провадження за ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
На частині тіл видно ознаки катувань, у деяких зв’язані руки, є колото-різані рани, кульові отвори, переломи, мінно-вибухові травми.
«У слідства більш детальна інформація буде після проведення судово-медичних експертиз, які вже призначені», — уточнив представник Головного слідчого управління Нацполіції Дмитро Шевчук.
У поліції зазначають, що багато місцевих жителів, які пережили окупацію, були свідками воєнних злочинів армії РФ і вже розповідають: де стояли окупанти, де були їхні штаби, комендатури, катівні тощо.
«Одну з тортурних кімнат виявили в Ізюмському районному управлінні поліції. Там вже працюють слідчо-оперативні групи», — додали у ГУНП.
Ізюм звільнили під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині. 14 вересня у місті офіційно підняли прапор України. Наступного дня президент Володимир Зеленський повідомив, що в місті знайшли масове поховання людей.
У Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій не виключають, що кількість загиблих в Ізюмі може бути більшою, ніж у Бучі на Київщині.