Мапа мандрів Сковороди: на перейменованій вулиці в центрі Харкова провели просвітницьку акцію
Учасники Харківського обласного товариства «Просвіта» роздавали харків'янам буклети з інформацією про Григорія Сковороду.
Просвітницьку акцію організували з нагоди перейменування вулиці.
«Сьогодні рівно тиждень, як у Харкові перейменовано вулицю Пушкінську у вулицю Сковороди. І харківська «Просвіта» вирішила провести просвітницьку акцію. Місце, де ми зібралися, — дуже символічне. Фактично Пушкіна тут вже немає, лишився тільки постамент, ми сподіваємося, що буде інша видатна особистість, важлива для Харкова», — розповіла співорганізаторка та учасниця акції Галина Куц.
Акцію провели до десяти «просвітян», а також актор в образі Сковороди. Буклети накладом близько тисячі штук розробили до 300-річчя філософа, що відзначалося 2022 року. Через повномасштабне вторгнення поширили не всі.
«Всередині — мапа мандрів Сковороди. Тут описано, де Сковорода був. Це всесвітньовідомий філософ, якого «світ ловив, та не спіймав». Тут є інформація про фонтан нерівної рівності. Цей фонтан зображений і на 500-гривневій купюрі. Він передає сутність людини. Показує, що люди — це посудина, в якій б’ється життєва енергія. Всі посудини різні, тобто ми унікальні, тому ми не рівні між собою, але усім налиті таланти, тобто кожен з нас наповнений талантами — і в тому ми рівні. Життя полягає в тому, що ми маємо віднайти свою місію (чим я наповнений), а не задивлятись на чужих. І тут хочеться сказати росії — подивіться чим ви наповнені, а не задивляйтеся на чужих», — говорить Куц.
«Сьогодні ми дуже раді, що маркери «російського миру» зникають з мапи Харкова», — додала вона.
Читайте також: Вулиця Сковороди: у Харкові перейменували 65 топонімів — офіційно
У Харкові триває дискусія, як перейменувати станцію метро «Пушкінська». Два університети запропонували свої варіанти.