Web Analytics
«Людський фактор»: у Харкові відкрилася інклюзивна виставка | MediaPort

Організатори описують виставку як «спробу створити діалог на різних мовах, у різних вимірах і різними засобами» — за допомогою картин, скульптур, фотографій, інсталяцій.

Виставка «Людський фактор» — одна з подій фестивалю доступності «Інклюзіон», що проходить у Харкові цього тижня. В експозиції — картини, скульптури, фото, інсталяції професійних художників та аматорів.

Виставку ініціювала декораторка Іва Стішун, яка з шести років має вади слуху.

«У підборі робот для експозиції я керувалася власним сприйняттям і розповідями тих, хто не бачить, не може вільно пересуватися тощо. Я вирішила поєднати в одному виставковому просторі професійних митців та аматорів, людей з інвалідністю і без, щоб створити культурний діалог між різними людьми та спробувати розгадати цей культурний код: що таке людський фактор» — розповідає вона.

Виставка складається з трьох частин. Перша носить назву «Я є!» — це плакатні та графічні роботи Іви Стішун  і дизайнерки Тетяни Несмеянової, фотопроект Галіни Жучкової, репродукції білоруської аматорки Єлени Марсель. Цю частину виставки організатори описують як початок діалогу, «який зазвичай є трохи дискомфортним, коли різні люди пристосовуються один до одного».

Фото: Анастасія Большуткіна
Фото: Анастасія Большуткіна

Частина друга, «На дотик», містить об’ємні та рельєфні роботи, скульптури Владислава Юдіна, Ірини Бережної, Олександри Тільдас. Кожну з них можна вивчати на дотик.

Роботи розташовані в напівтемній частині приміщення. За задумом організаторів, це дозволяє уявити собі, як це — не бачити.

Частина третя, «Проростання» — живопис Поліни Кузнєцової та її студії TRAVAart, Віолетти Терлиги, художників-аматорів Вікторії Бучиної та Дани Черняєвої. Ці роботи, кажуть організатори, розкривають внутрішній світ авторів, їх болісні та вразливі сторони: «Тут ми стаємо в діалозі очі в очі, обличчя до обличчя, знаходимо спільне».

Загалом виставку описують як експеримент подолання бар’єру між митцем і його аудиторією, спробою створити діалог на різних мовах, у різних вимірах і різними засобами. Задля цього більшість експонатів можна вивчати на дотик.

Робота одного з учасників виставки — слово «любов» українською жестовою мовою
Робота одного з учасників виставки — слово «любов» українською жестовою мовою

Виставку можна відвідати у дні фестивалю по буднях з 10.00 до 18.00 у Центрі гендерної культури (проспект Московський, 124 а, станція метро «Завод імені Малишева»). Іва Стішун проводить безкоштовні екскурсії за попереднім записом (Telegram — за номером +38 (095) 014 89 62, електронна пошта [email protected]).

Фестиваль «Інклюзіон» проходить у Харкові з 23 по 28 вересня. Він проводиться за підтримки Українського культурного фонду та Міжнародного фонду імені Фрідріха Еберта.

У програмі — театральні вистави, презентація нових музейних аудіоекскурсій, флешмоб, майстер-класи, лекції. Деталі та розклад на сторінці фестивалю у Facebook.

Читайте MediaPort у Telegram