Web Analytics

Ляшко заявив про спалах COVID-19 в Україні

Міністерство охорони здоров’я зафіксувало спалах коронавірусної хвороби в Україні. У помаранчевій карантинній зоні — вже сім областей. Харківська — поки в жовтій.

Про початок спалаху СOVID-19 заявив на брифінгу 20 січня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його даними, упродовж доби зареєстрували понад 18 тис. нових випадків. Епіцентром спалаху є західна Україна.

«Найбільш ускладнена епідситуація — в Івано-Франківській області. Негативна динаміка вже спостерігається у Чернівецькій, Львівській і Тернопільській областях», — цитує Ляшка «Інтерфакс-Україна».

Фото: Facebook/Віктор Ляшко

МОЗ наполягатиме на переведенні в червону карантинну зону Івано-Франківської області, де ситуація наразі найгірша.

«Міністерство охорони здоров'я вже надіслало подання про розгляд на Державній комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «червоного» рівня епідемічної небезпеки», — сказав Ляшко.

Він пояснив, що Івано-Франківщина вже перевищує три показники епіднебезпеки. Два з них свідчать про зростання навантаження на медичну систему — це рівень госпіталізацій (81,5 за норми не більш ніж 60) та його динаміка (108,4% за норми не вище за 50%). Коефіцієнт виявлення випадків інфікування тут сягає 31,8% (має бути не більш ніж 20%).

Наразі показникам помаранчевої зони відповідають сім областей: Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська і Чернівецька.

Скріншот: moz.gov.ua

За статистикою Міністерства охорони здоров'я, минулої доби, 19 січня, в Україні підтвердили 18 479 випадків СOVID.  Найбільше — в Івано-Франківській, Львівській областях і Києві.

Одужали 4446 пацієнтів, померли — 131.

Загалом зафіксували вже майже 3,8 млн випадків. Одужали більш ніж 3,5 млн хворих, померли — 98,8 тис.

За інформацією Харківського центру контролю та профілактики хвороб, за добу в регіоні підтвердили 931 випадок COVID. Найбільше — у Харкові (726). Востаннє такі показники були в листопаді.

Одужали упродовж доби 146 людей, померли — 16.

Загалом було вже 251,7 тис. випадків. Подолали недугу 234,4 тис. людей, померли – 6516.

Інфографіка: labcenter.kh.ua


У МОЗ нагадують, що в Україні дедалі поширюється новий штам коронавірусу «Омікрон», і просять звертатися до лікаря, якщо є ознаки простуди.

Фото на головній: Харківська обладміністрація