Web Analytics
Лісова пожежа охопила поселення на Ізюмщині: загинули четверо людей — місцеві та переселенці | MediaPort

2 жовтня на території Борівської громади Ізюмського району Харківської області почалася лісова пожежа, що прийшла з Донеччини. Вогонь охопив сотні дерев’яних будинків на природі, де відпочивали і жили місцеві та переселенці з Донбасу.

Загинули четверо людей, вигоріло понад 30 га території, розповів «МедіаПорту» начальник Борівської селищної військової адміністрації Олександр Тертишний. Пожежу продовжують гасити.

«Тут багато машин, лісгосп, ДСНС. Вони працюють, підвозять воду зараз, щоб воно далі не розповсюдилося. Вигоріли будинки, воно все було побудовано таке… «шанхай». І великі будинки були, і маленькі. Сотні будиночків, все згоріло, 30 га приблизно», — говорить Олександр Тертишний.

За інформацією начальника Слідчого управління поліції Харківщини Сергія Болвінова, пожежа до Борівського лісництва прийшла з боку села Рубці Донецької області. Верхова лісова пожежа охопила ландшафтний парк «Червонооскільський» і почала наближатися до села Піски-Радьківські. За словами Болвінова, поселення розміщувалося на території благодійного фонду.

«Саме в цій місцевості, на території одного з благодійних фондів, і загинули люди, ще двоє отримали опіки», — повідомив Болвінов.

  • Джерело фото: Сергій Болвінов
  • Джерело фото: Сергій Болвінов

Серед загиблих — двоє переселенок, а також двоє місцевих, чоловік та жінка.

«Вони просто не встигли втекти — полум’я розповсюджувалося шаленими темпами. Також в лісі та поблизу нього згоріло близько 1100 дерев’яних будинків, шістдесят людей евакуйовані. Розслідуємо цю справу та невдовзі встановимо причину пожежі. Не виключено, що ліс на Донеччині зайнявся через російські обстріли», — повідомив начальник слідчого управління.

За інформацією Тертишного, чотирьом родинам надали прихисток у селі Піски-Радьківські. Інші розмістилися у родичів.

«Вони здебільшого з Донбасу — Слов’янського, Миколаївки, Костянтинівки були. Чотири сім’ї ми розселили в Пісках-Радьківських. Надали допомогу наші працівники і волонтери, наші працівники культури. А інші поїхали своїм транспортом. Вони тут відпочивали до війни, приїжджали на вихідні, відпустки тут. Рибалили, відпочивали, проживали місяцями», — розповів Тертишний.

На Харківщині — надзвичайна пожежна небезпека. Суха, тепла, вітряна погода сприяє поширенню пожеж. Кількість пожеж в екосистемах цього літа, за даними ДСНС, збільшилася уп’ятеро у порівнянні з минулим роком. Рятувальники закликають жителів Харківщини не розпалювати вогнищ, не палити суху траву, гілки, стерню тощо. Крім обстрілів, причиною пожеж в екосистемах є людська недбалість.